Alig egy héttel azután, hogy a fotózást és közösségi szolgáltatásokat összekapcsoló divatalkalmazás Androidra is megjelent, még fontosabb állomáshoz érkezett az Instagram: egymilliárd dollár ellenében a Zuckerberg-birodalomhoz csatolják.
A Facebook hivatalosan is bejelentette, de Mark Zuckerberg személyes profiljában is megjelent a hír, hogy a közösségi óriás megvásárolja az Instagram fotós közösségi szolgáltatást. A gyors sikert elérő app egymilliárd dollár értékű készpénzért és részvényért kerül a Facebook birtokába.

Így készül a képeskönyv A két éve működő Instagram mára 30 milliónál több iPhone-felhasználót gyűjtött, a múlt heti androidos nyitás napjának első 12 órájában már milliónál többen csatlakoztak az "ellentáborból" is. Épp ez az, amit megirigyelhettek Zuckerbergék, ugyanis a szakértők szerint a Facebook épp a fotók kezelése terén fejlődik viszonylag lassan.



Az Instagram amolyan "szolgáltatás a szolgáltatásban", hiszen a retro effektekkel megbolondítható mobilos fényképeket elsősorban saját, csak mobilon követhető közösségi hálóján teszi elérhetővé az ismerősök számára. Ezen kívül másodlagos funkcióként jelezhetjük más közösségi oldalakon (Facebookon, Twitteren, Foursquare-en és Tumblr-en) az új képek megszületését.

Szárnyra kap a retrófotó Az Instagram hihetetlen gyorsasággal vált népszerűvé a felhasználók között, épp csak egyetlen részlet hiányzott a 13 munkatárssal dolgozó, San Franciscó-i vállalkozás további előmeneteléhez: a bevétel. Az ingyenes alkalmazás mindössze az alkalmazásban megjelenő hirdetésekből részesedett, a fejlesztéseket egyetlen, egy éve megvalósult, hétmillió dolláros befektetésből finanszírozta.

Az akvizíció hírére máris megindult az "ortodox" felhasználók ellenkampánya, sokan írják blogokra, fórumokba vagy épp Facebookra, hogy törlik Instagram fiókjaikat. Az Instagram igazgatója, Kevin Systrom blogbejegyzésben nyugtatta meg a szolgáltatás felhasználóit: semmi nem változik a Facebook színre lépésével, minden funkció megmarad, sőt a Facebook nagyobb és biztosabb háttere még gyorsabb fejlesztéseket tesz majd lehetővé. Mark Zuckerberg szintén megerősítette, hogy az Instagram továbbra is független szolgáltatásként működik majd, nem válik a sokféle Facebook-funkció közül az egyikké.

Instagram: már Androidosok is elkezdhetik
Freemium: így termelnek pénzt az ingyenes mobil appok
A Google még örülhet is a Facebook új keresőjének

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.