A 4iG által felvásárolt távközlési vállalat kapcsán már korábban felmerült a pletyka, hogy One névre keresztelik át, ám azt mostanáig hivatalos forrásból nem erősítették meg.

Egy a 4iG szervezetében szeptember elsejétől életbe lépő változásokról szóló, tegnap késő délután kiadott közleményből a poziciócserék mellett a Vodafone Magyarország átbrandelésének legfontosabb részletét is ki lehetett olvasni - számolt be az elsők között a Portfolio.

A távközlési szolgáltatóban március óta több mint 70 százalékos tulajdonrésszel rendelkező cégcsoport bejelentése szerint a társasáság kereskedelmi stratégiai igazgatói posztját ősztől Mohamed ElSayad tölti be. Az elmúlt években a Magyar Telekomot és a Yettel/Telenor Magyaországot is megjárt szakember kiemelt feladata lesz "a 4iG telekommunikációs kereskedelmi stratégiai irányainak és keretrendszerének meghatározása és kialakítása, valamint az új márka, a ONE bevezetése Magyarországon".

Az utolsó félmondat praktikusan megerősíti azt az év elejétől emlegetett piaci pletykát, miszerint a Vodafone egykori hazai leányvállalata One márkanévvel működik majd tovább a magyar piacon. A brandváltásra a cég közleménye alapján valamikor 2024-ben kerül majd sor.

Mindez különösebb meglepetésnek már csak azért sem tekinthető, mivel a 4iG tulajdonában lévő két külföldi távközlési szolgáltató is ezzel a márkanévvel fut. Ezek egyike az egykor a Deutsche Telekomhoz tartozó albán One Telecommunications, a másik pedig a korábban Telenor Montenegro néven működő cég, amelyet tavaly ugyancsak One-ra kereszteltek át, nem sokkal azt követően, hogy a magyar nagyvállalat tulajdonába került.

Piaci hírek

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.