A projekt részleteivel kapcsolatban Nagy Miklós, az NIIFI igazgatója elmondta, hogy a három éve tartó fejlesztés három alapvető területre bontható. Adathálózati fejlesztésre 2,2 milliárd, szuperszámítógépekre 1,1 milliárd, videokonferencia-megoldásokra pedig 0,9 milliárd forint költhető.
Magáról a nagyteljesítményű számítógépről konkrét adatokkal nem tudott szolgálni az igazgató, mert mint kifejtette, az eszközök paraméterei folyamatosan változnak, és a hozzávetőlegesen két hónap múlva megvalósuló tényleges beszerzésig is növekedhet a keretösszegből elérhető maximális kapacitás.
A bejelentésnek helyt adó Networkshop konferenciát idén 19. alkalommal rendezik meg. A rendezvényen elsősorban a hazai kutatási, felsőoktatási, valamint közgyűjteményi közösségek és az informatikai szektor szereplői cserélnek tapasztalatokat az ágazatban rejlő informatikai lehetőségekről.
Zombory László professzor, az eseményt szervező HUNGARNET Egyesület elnöke közölte: a konferencia mind a kutatási, oktatási, közgyűjteményi információs infrastruktúra fejlesztése, nemzetközi kapcsolatai és versenyképessége, mind pedig a hazai általános informatikai fejlődés és kultúra szempontjából meghatározó jelentőségű eseménye az informatikai szakmai közéletnek. Az egyesület négy éve alapított díját az idén Nagy Miklós, a NIIFI igazgatója és Pásztor Miklós, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem informatikusa kapta.
A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött
A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak