A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.

Teljesen megfeneklettek a tárgyalások a nagy videójáték-kiadók és a játékokhoz hangjukat (és néha arcukat) kölcsönző hollywoodi színészek között. Bár az immár másfél éve húzódó egyeztetések során számos fontos kérdésben (bérek, munkahelyi körülmények stb.) sikerült megállapodni, a művészek érdekvédelmét ellátó Sag-Aftra sztrájkot hirdetett a mesterséges intelligencia jelentette aggályok nem megfelelő kezelése miatt.

Az előadók elsősorban azért aggódnak, mert a generatív algoritmusok fejlődése immár lehetővé teszi a játékfejlesztőknek, hogy reprodukálják a színészek hangját és megjelenését, miközben az érintettek nem kapnak ezért "tisztességes kompenzációt". Az összesen több mint 2500 színészt képviselő Sag-Aftra ezért "egyértelmű és végrehajtható" megfogalmazást szeretne kicsikarni a stúdióktól, amely garantálná, hogy tagjait nem érheti sérelem az MI etikátlan felhasználása miatt.

Az asztal másik oldalán olyan komoly szereplőket találni, mint az Activision, a Warner Bros és a Walt Disney. A játékipari szervezeteket képviselő szóvivő a fejlemény kapcsán csalódottságának adott hangot, mivel álláspontja szerint az összesen 10 kiadót tömörítő csoport maximális rugalmasságot mutatott a kérdés megnyugtató kezelésére.

Konfliktusos múlt

A történtek már csak azért sem tekinthetők meglepetésnek, mivel a Sag-Aftra már tavaly szeptemberben belengette a sztrájk lehetőségét. A fenyegetést azonban mindezidáig nem követték tettek, mivel a felek az elmúlt időszakban folyamatos tárgyalásban voltak.

A történet és annak kiváltó oka nagyon hasonlít azokhoz az érdekérvényesítő akciókhoz, amit tavaly tartottak az amerikai filmiparnak dolgozó írók és szinészek (utóbbit szintén a Sag-Aftra szervezte). A több hónapig tartó sztrájk végül 1 milliárd dollárnyi plusz javadalmazáshoz és extra garanciákhoz juttatta a tv- és filmművészeket, miközben a kaliforniai gazdaságnak becslések szerint 6,5 milliárd dollárnyi kárt okozott.

Közösség & HR

Miért épp egy PDF-ben ne futna el a Doom?!

A több mint 30 éves ikonikus akciójátékot ezúttal a dokumentumok egységes megjelenítésére kitalált Portable Document Format keretei között élesztették újra.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.