Sokaknak nyűg, de a haladás elkerülhetetlen velejárója, hogy időről időre megújulnak a megszokott felületek. Ezúttal a Google levelezőszolgáltatása a soros.

Nem verte nagy dobra, de üzleti ügyfelei számára már bejelentette a változást a Google. Ezáltal a G Suite ügyfelek értesülhettek elsőként arról, hogy mind külsőben, mind a funkcionalitást tekintve megújulás várható a szolgáltatásban.

E-mail szundi

A TechCrunch értesülései szerint a lépéseknek köszönhetően a Google Calendar közvetlenül hozzáférhetővé válik a Gmailből. Az Outlookot használók minden bizonnyal örülni fognak a változásnak.

Megjelenik az ébresztőóráknál megszokott szundi (snooze) funkció. Ezzel a felhasználó "elnapolhatja" az általa kiválasztott leveleket, melyekkel akar, de adott helyzetben nem tud foglakozni. A rendszer pár órával vagy nappal később ismét megjeleníti őket a bejövő mappában, így nem veszik a feledés homályába egyetlen fontos levél sem.

Az iPhone-os vagy androidos készülékeket használók számára lesz ismerős az "okos válaszok" (smart replies) megjelenése asztali környezetben. Ezek az algoritmizált módon előállított visszajelzési lehetőségek a Gmail.com-on keresztül is elérhetővé válnak.

Marad a minimalista felület. Forrás: The Verge

Végül pedig még közelebb hoznák a felhőalapú levelezést az offline világhoz. A Google azon dolgozik, hogy a már megnyitott leveleket eltárolja a helyi számítógépen, így azokhoz internetkapcsolat hiányában is hozzá lehetne férni. A Chrome Apps lassú kivezetésével a keresőgigász egyre inkább standard webes technológiákra támaszkodik, amelyek lehetővé teszik a felhasználói adatok böngésző általi tárolását – ezeket felhasználva biztosítaná a vállalat az offline levelezést.

A Gmail és az Inbox egyfajta hibridjét kapjuk majd meg, az első képek tanúsága szerint. A baloldali oszlop inkább az inbox.google.com-on láthatóakhoz hasonlít, míg a felület jobb oldala a Gmail kinagyított változatára hajaz.

Óvatos lépések

Hosszú évek óta ez lesz az első nagy frissítés a Gmail életében. A világ egyik legnépszerűbb levelezőszolgáltatása folyamatos konkurenciaharcban áll a Microsoft-féle Office 365-tel, így nem engedheti meg magának, hogy elmaradjon a fejlesztések terén.

Ennek viszont lesznek áldozatai. És most is nem csak arról van szó, hogy a szolgáltatáshoz használt népszerű kiegészítők (Clearbit, Streak stb.) ideiglenesen vagy véglegesen használhatatlanná válnak. Sokan ódzkodnak az ismerttől való szakítástól, megnehezítve az újabb – holott ideális esetben a felhasználók igényeihez jobban illeszkedő – felületekre való átállást. Látszólag tudja ezt a Google is, legalábbis az első screenshotok alapján úgy tűnik, nem lesz olyan óriási változás, mint amilyen például a Windows 8 esetében a csempés felületre való átállás volt.

Annak, aki viszont szívesen nyit ebbe az irányba – legyen bár G Suite-előfizető vagy átlagos Gmail-felhasználó –, már a következő hetekben feliratkozási lehetősége lesz az új Early Adopter Programra, melynek keretében hozzáférést kaphat a megújult Gmail felülethez és funkcionalitáshoz.

Konzumer tech

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.