Mostantól kétszintű menüt kínál ügyfeleinek a legnagyobb távközlési cég. A lakossági fogyasztók telefonálási és mobilnetezési szokásaikhoz igazíthatják csomagjukat.

Teljesen személyre szabott szolgáltatásnak túlzás lenne nevezni, mindenesetre a rugalmasabb igénykielégítés zászlaját lobogtatva érkeznek a Magyar Telekomtól a gyökeresen átalakított lakossági csomagok. A variálhatóságban rejlő pozitívum mellett azért lesznek vesztesei is a változásoknak.

Kétszintű kiszolgálás

A távközlési cég mai sajtóközleménye szerint mostantól mindenki maga állíthatja össze mobil díjcsomagját, ami a konkrétumok szintjén azt jelenti, hogy a fogyasztó eldöntheti, mennyit kíván havonta telefonálni, sms-ezezni, illetve milyen mennyiségű adatforgalomra van szüksége a mobilneten, és ezek fényében választhat magának egyet-egyet a fokozatosan többet kínáló, és természetesen ennek megfelelően egyre drágább modulok közül.
 

Ahogy a fenti adatokból látható, a legolcsóbb konstrukció a 80 percet vagy sms-t, illetve 400 megabájt mobilnetet tartalmazó kombináció, ami elektronikus számlázás esetén havi 3000 forintba kerül. A hanghívások tekintetében korlátlan, 30 gigabájtnyi mobilnetet tartalmazó maximális párosért viszont már 23 ezer forintos számlát kaphatunk.

A két éves hűséget és elektronikus számlázást feltételező árakon több módon is lehet faragni. Az ügyfél 10-18 százalékot spórolhat, ha a vállalat hűségidő miatt járó kedvezményt nem készülékvásárlásra, hanem a havi költségei csökkentésére akarja felhasználni. Szintén bővült azon szolgáltatások köre, amelyek után további kedvezmények kaphatók. Jellemzően azoknak kínál olcsóbb lehetőséget a Telekom, akik a vállalat vezetékes szolgáltatásaira (telefon, internet, tévé) is előfizettek.

A jó hírek rovatba lehet felírni azt is, hogy ezeket a szolgáltatásokat az EU teljes területén biztosítja mindenféle felár nélkül a cég, ha pedig minket hívnának külföldön, azért sem kell hívásfogadási díjat fizetni. Kicsit rontja az örömöt, hogy erre néhány hónapon belül amúgy is sort kellett volna keríteni, hiszen EU-s szinten életbe lép az ingyenesség. Ráadásul a konkurensek ezt az "előre menekülő" lépést már bizonyos csomagoknál tavaly megtették.

A kisigényűeknek marad a feltöltőkártya

A változással párhuzamosan fokozatosan kivezetődnek a korábbi díjcsomagok. Ezeket ugyan nem lehet százszázalékosan összemérni az új változatokkal, de az bizonyos, hogy aki eddig a legolcsóbb előfizetéssel elboldogult, annak az új rendszerben többet kell majd fizetnie. Nekik mindenképpen érdemes lehet megnézni a Telekom feltöltőkártyás ajánlatait is, mert könnyen elképzelhető, hogy lényegesen jobb feltételekkel találkoznak. 

További változás, hogy az adatforgalmi keret felhasználása esetén az adatforgalmazás a fordulónapig nem extrém módon lelassul, hanem teljesen le is állítja a szolgáltató. Aki kiszaladt a havi keretéből, de mindenképpen tovább szeretne netezni, annak kiegészítő adatcsomagot lehet vásárolni.

Konzumer tech

Hamarosan robotaxik tudhatják le az Uber-fuvarokat

A fuvarozó cég a tervek szerint az elektromos autókat gyártó Lucid és az önvezető rendszereket fejlesztő Nuro segítségével érné el azt, aminek önálló megvalósításáról még 2020-ban tett le.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.