A cég 30 millió dollárt kap a fejlesztések gyorsítására. A Blackphone júniusban kerülhet piacra.

A titkosított üzenetküldő alkalmazásokat fejlesztő Silent Circle 30 millió dollárt kapott magánbefektetőktől és a Cain Capital befektetési alaptól. A pénzt elsősorban arra fordítaná a cég, hogy felgyorsítsa a növekedését, valamint hogy tovább tudja fejleszteni a biztonságos telefonlását lehetővé tevő Blackphone-ját. A spanyol Geekphone-nal és a PGP-t kidolgozó Phil Zimmermann által alapított svájci SGP Technologies-zal közösen fejlesztett, lehallgatásbiztos telefon, amit az idei Mobile World Congressen mutattak be, várhatóan júniusban kerülnek forgalomba.

A forrásbevonással egyidejűleg a cég vezetése is átalakult. A cég tanácsadó testületébe került az egyik befektető, Ross Perot Jr., valamint Peter Bonfield, aki 1996 és 2002 között a British Telekom vezérigazgatói pozícióját is betöltötte. A cég alelnöke Anurag Jain lett, aki 2003 és 2011 között irányította a Dell szolgáltatási üzletágát alelnőkként.

Svájcban biztonságosabb

A cég a befektetést hírül adó közleményében azt is bejelentette, hogy a karibi Navis szigetéről áthelyezi székhelyét Svájcba. A cég irodái azonban továbbra is megmaradnak Washingtonban és Londonban, és nem érinti a kanadai és svájci adatközpontjukat sem. A cég a döntést a székhelyváltást azzal magyarázza, hogy Svájc ideális környezetet biztosít a továbbfejlődéshez. Vic Hyder, a Silent Circle egyik vezetője úgy fogalmazott, hogy székhely-választásnál szerepet játszott a szigorú svájci adatvédelmi törvény, az ország legendás politikai semlegessége, valamint jó gazdasági környezet is.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.