Hackerek bénították meg a Sony Pictures munkaállomásait, több Twitter fiókot is feltörtek.

A beszámolók és kiszivárgó fotók szerint hackerek támadták meg a Sony Pictures számítógépeit. A dolgozók képtelenek hozzáférni az adataikhoz, a monitorokon több sornyi fenyegető szöveg mellett egy csontváz képe is megjelent. Mivel a gépek használhatatlanok, a netet sem érik el a segítségükkel, az embereket hazaküldték. A Sony nyomoz.

Bénító támadás

A Reddit egyik bejegyzésében feltűnt kép és a helyzet valódiságát azóta több, a Sony-nál dolgozó alkalmazott is megerősítette, és az is valósnak tűnik, hogy teljesen lebénult a belső kommunikáció, egyik gép sem használható. Belsős források azt állítják, hogy valószínűleg egy központi szervert érte a támadás, jelenleg onnan érik el és blokkolják a cég számítógépeit.

A monitorokon megjelenő szöveg szerint az akció a #GOP hacker csoportnak róható fel, akik komoly fenyegetéseket fogalmaznak meg. „Már figyelmeztettünk benneteket, ez csak a kezdet. Addig folytatjuk, amíg nem teljesítitek a kéréseinket. Az összes belsős információtokat megszereztük, köztük a legértékesebb titkaitokat is. Ha a lenti időpontig nem engedelmeskedtek, az összes adatot közzétesszük.”

A Variety úgy tudja, hogy az alkalmazottakat az összes gép kikapcsolására kérték, sőt, az is körbement utasításként, hogy az épületben található mobilokkal ne csatlakozzanak a WiFi hálózathoz. Valószínűleg súlyos problémáról lehet szó, mivel a vezetőség szerint minimum napba, de lehet, hogy 3 hétbe is beletelhet, mire képesek lesznek kezelni a helyzetet.

A Sony nem kommentál

Egyelőre közvetlenül semmi sem bizonyítja, hogy valóban érzékeny adatok kerülhettek ki, az azonban árulkodó, hogy bizonyos Sony Pictures-höz kapcsolható Twitter fiókokon a szóban forgó a kép jelent meg. A tweeteket azóta törölték, a Sony Pictrures pedig egyelőre annyi információval szolgált az esetről, hogy „Egy IT ügyben nyomozunk.”

Biztonság

Ismerni véljük, félünk tőle és kevesen használjuk, mi az?

Ha hinni lehet egy hazai kutatás eredményeinek, akkor a válasz természetesen a mesterséges intelligencia, illetve a szövegalkotásra trenírozott generatív algoritmusok.
 
A világ a "cloud first" stratégiát követi. Nem kérdés, hogy a IT-biztonságnak is azzal kell tartania a tempót, de nem felejtheti, hogy honnan startolt.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.