A startupok gombamód szaporodnak, és az ötleteikre felvevőpiac is van. Ez utóbbit jelzi, hogy a Deutsche Telekom nagyszabású nemzetközi innovációs versenyt hirdetett.
Hirdetés
 
Kétségtelenül a kecske és káposzta harmonikus együttélésének esete a startupoknak és kezdő fejlesztőknek, egyetemistáknak kiírt verseny: egy jó ötletből sokkal gyorsabban lesz kész termék, lesz befektető a megvalósításhoz, háttér a piacra juttatáshoz. Másrészt a támogató – ha szakmai befektető –, egyedi ötletekkel turbózhatja fel innovációs tárházát. Ezt az utat választotta a Deutsche Telekom is, amely nemzetközi innovációs versenyt hirdetett. A versenyre magyarországi jelentkezőket is várnak. A verseny ötletgazdái a berlini Telekom Innovation Laboratories (T-Labs), a T-Mobile Lengyelország és a Magyar Telekom voltak, a verseny lebonyolításában partnerként közreműködik az európai innovációs tevékenységet támogató EIT ICT Labs berlini központja is.

Öt kategóriában várja a DT az ötleteket, nem meglepő módon olyanokban, melyekben a cég igencsak érdekelt. Az öt téma: digitális otthon, kommunikációs szolgáltatások, energia, virtuális platform, felhőalapú szolgáltatások.



Egyéni karrier vagy csapatmunka Lehet pályázni egyénileg és csapatban is. A versenyen indulhatnak diákok és start-up vállalkozások egyaránt, sőt akár a Deutsche Telekom és leányvállalatainak dolgozói is! A verseny többfordulós. Először a pályázók személyesen bemutatják az ötleteiket, majd egy több fordulós értékelési folyamatot követően nemzetközi zsűri kiválasztja a nyerteseket.

A folyamatba ekkor lép be a Telekom csoport. A koncepciókból ugyanis a cég szakértői készítenek terméket vagy prototípust. Az ötlet továbbfejlesztéséhez a Telekom 500 ezer euró értékben biztosít erőforrásokat. Ez nem csak készpénzt jelent, hanem hardvert, szoftvert, hozzáférést a Telekom infrastruktúrájához, valamint a globális értékesítési és marketingcsatornák használatát. A termék üzleti tervének elkészítéséhez tanácsadók nyújtanak majd segítséget. A verseny második és harmadik helyezettje is értékes díjakat nyer.

A pályázatokat március 31-ig kell feltölteni egy rövid regisztráció, valamint a feltételek elfogadása utána a verseny weboldalán található online adatbázisba. A pályázathoz csak egy tömör, kötött szerkezetű leírást kérnek a bírálók.

Foltozgatás helyett innováció: a jövő hálózata
Hogy legyünk innovációs nagyhatalom?



Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.