Gyorsan kiderült, mire kellett a Silver Lake-nek a Software AG: eladásra. A befektetési társaság májusban vásárolta meg az SAP után a második legnagyobb német szoftvergyártót 2,6 milliárd euróért (jelenleg a részvények 93 százalékát birtokolja) – az egyik kisebbségi tulajdonos, a brit Schroders vagyonkezelő szerint túlságosan olcsón. A vevőkeresés 2021 óta volt napirenden, és akkor még 2,8 milliárd euróra becsülték a cég piaci értékét.
A felvásárláskor semmi sem utalt arra, hogy az új tulajdonos szándéka voltaképpen az, hogy felárral gyorsan értékesítse a vállalatot vagy egy részét. A héten viszont némileg váratlanul bejelentették: az IBM 2,1 milliárd euróért megveszi az ún. Super iPaaS üzletágat. Az üzletág vállalati adatok és alkalmazások integrálását támogató platformot kínál ügyfeleinek. Olyan esetekben segít, amikor egy szervezet például SAP-rendszerben tárolja a termékadatokat és a Salesforce-nál a szerződéseket, de az ügyfélszolgálatnak egyszerre kell mindkét adatforrással dolgoznia. A Super iPaaS-t egyébként mindössze két hónapja hozták létre két részleg összevonásával. Akkor a Software AG azt kommunikálta, hogy az összevonással növekedése egy új szakaszába került a cég.
Mindkét érintett részleg felvásárlással került a német szoftvercéghez: a kaliforniai székhelyű StreamSetset tavaly 524 millió euróért, míg a virginiai székhelyű webMethodsot 2007-ben 546 millió dollárért szerezte meg. A StreamSets tavalyi felvásárlását mérföldkőnek nevezte a Software AG menedzsmentje.
Az ügylet a szükséges jóváhagyások megszerzése után 2024 második negyedévében zárulhat le. Az üzletággal mintegy kétezer dolgozó kerül át az IBM állományába. A Handelsblatt szerint egyelőre nem látni, mi lesz a karcsúsított Software AG-ban maradó többi részleg sorsa, egyelőre az a mondás, hogy a céget kivezetik a tőzsdéről, és a jövőben az Adabas & Natural néven futó adatbázis üzletágára koncentrál, amit eddig is 70 százalékos haszonkulccsal működtetett.
(Fotó: Software AG)
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak