A Silver Lake tudja, hogyan kell a kákán egy nagy csomót keresni. A Software AG-t lig fél éve vette meg 2,6 milliárd euróért, most pedig annak a felét adta el közel ugyanannyiért.

Gyorsan kiderült, mire kellett a Silver Lake-nek a Software AG: eladásra. A befektetési társaság májusban vásárolta meg az SAP után a második legnagyobb német szoftvergyártót 2,6 milliárd euróért (jelenleg a részvények 93 százalékát birtokolja) – az egyik kisebbségi tulajdonos, a brit Schroders vagyonkezelő szerint túlságosan olcsón. A vevőkeresés 2021 óta volt napirenden, és akkor még 2,8 milliárd euróra becsülték a cég piaci értékét.

A felvásárláskor semmi sem utalt arra, hogy az új tulajdonos szándéka voltaképpen az, hogy felárral gyorsan értékesítse a vállalatot vagy egy részét. A héten viszont némileg váratlanul bejelentették: az IBM 2,1 milliárd euróért megveszi az ún. Super iPaaS üzletágat. Az üzletág vállalati adatok és alkalmazások integrálását támogató platformot kínál ügyfeleinek. Olyan esetekben segít, amikor egy szervezet például SAP-rendszerben tárolja a termékadatokat és a Salesforce-nál a szerződéseket, de az ügyfélszolgálatnak egyszerre kell mindkét adatforrással dolgoznia. A Super iPaaS-t egyébként mindössze két hónapja hozták létre két részleg összevonásával. Akkor a Software AG azt kommunikálta, hogy az összevonással növekedése egy új szakaszába került a cég.

Mindkét érintett részleg felvásárlással került a német szoftvercéghez: a kaliforniai székhelyű StreamSetset tavaly 524 millió euróért, míg a virginiai székhelyű webMethodsot 2007-ben 546 millió dollárért szerezte meg. A StreamSets tavalyi felvásárlását mérföldkőnek nevezte a Software AG menedzsmentje.

Az ügylet a szükséges jóváhagyások megszerzése után 2024 második negyedévében zárulhat le. Az üzletággal mintegy kétezer dolgozó kerül át az IBM állományába. A Handelsblatt szerint egyelőre nem látni, mi lesz a karcsúsított Software AG-ban maradó többi részleg sorsa, egyelőre az a mondás, hogy a céget kivezetik a tőzsdéről, és a jövőben az Adabas & Natural néven futó adatbázis üzletágára koncentrál, amit eddig is 70 százalékos haszonkulccsal működtetett.

(Fotó: Software AG)

Cloud & big data

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.