A Kindle e-köny-olvasók hamarosan érkező új generációjáról számos fontos információ került napvilágra a gyártó kanadai és mexikói oldalain.

Többek között nagyobb és jobb felbontású kijelzővel szerelt Kindle Paperwhite-ok válthatják a korábbi modelleket, a várakozások szerint napokon belül. Az idő előtt nyilvánosságra került technikai specifikációk azonban nem egy neve elhallgatását kérő szószátyár belső forrástól származnak, hanem magától az Amazontól.

Azok a fránya szomszédok

Az amerikai óriásvállalat két helyi honlapján is feltűntek, majd gyorsan eltűntek az új gépek adatai, de természetesen a visszavonással már elkésett a cég. Ahogy például az Engadget írja, az Amazon boltjának kanadai és mexikói változatában is feltűnt élelmes felhasználóknak, hogy a kínálatba bekerültek a még meg sem jelent modellek.

Amennyiben az oldalakon elérhető adatok pontosak, akkor a Kindle Paperwhite alaposan megnő, mivel a korábbi 6 hüvelykes kijelző helyett immár 6,8-es képernyőn olvashatjuk kedvenc regényeinket. A kijelző felbontása nem változik, az továbbra is 300 ppi-t tud, hasonlóan a 2018 őszén debütált Paperwhite 4-hez.

A hófehér kijelzős prémium e-könyv-olvasó viszont kap egy speciális, úgynevezett Signature Edition kiadást is. Ez a leírás alapján számos területen nyújt extrát az olcsóbb változathoz képest. Ilyen például a tárolókapacitás, ami a Paperwhite 5-nél az eddig megszokott 8 gigabájtnál indul, a Signature Editionben viszont 32 giga az alap.

Fénytechnika tekintetében alaposan felturbózzák az új modelleket. A régebbi Paperwhite-nál meglévő 5 LED helyett 17 biztosítja a megfelelő megvilágítást. A drágább változat extraként automatikusan képes lesz változtatni a megvilágítás intenzitását a környezeti behatások függvényében. A Signature Edition ezen felül vezeték nélküli töltéssel is büszkélkedhet.

A kanadai oldalon az olcsóbb változat áraként 149 dollárt, a prémium modellnél pedig egy cent híján 210-et tűntettek fel. Ez amerikai dollárban nagyjából 115 és 165 dollárnak felel meg. Az Amazon Paperwhite 4-et szűk három évvel ezelőtti debütálásakor 130 dollárért kezdték árulni.

Direkt elrontották?

Az ilyen véletlen szivárogtatásoknál persze mindig felmerül a gyanú, hogy a ravasz marketingesek így akarnak egy kis extra felhajtást biztosítani a debütáló terméknek. Az, hogy egyszerre két külön országban is megjelentek véletlenül az információk, akár szándékosságra is utalhat. Viszont ha így van, legalább garantált, hogy tényleg jó adatokkal kerültek ki a hamarosan érkező olvasók specifikációi.

Konzumer tech

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.