Várólistán már jelentkezhet Sauron mindent látó robotszemére, aki megengedheti magának, és akit nem zavarnak az olyan idétlen reklámszövegek, mint hogy "Sauron megvédi otthonát és családját".
Hirdetés
 

December elején 18 milliárd dolláros befektetést szerzett egy Szilícium-völgyi startup, amely csúcstechnológiás biztonsági és felügyeleti megoldásokat kínál a gazdag emberek lakóhelyének biztosítására, praktikusan hi-tech erődökké alakítására. Egyik fő terméke például egy olyan érzékelőrendszer, ami egy keresőfénnyel felszerelt, autonóm drónokkal együtt vadászik a behatolókra, és valós időben, 3D-ben jeleníti meg a rábízott objektumot. A vállalkozás neve Sauron Industries, J. R. R. Tolkien A Gyűrűk Ura-trilógiájának főgonosza után, ami alapítói szerint is necces választás, de a megfelelő üzenetet közvetíti a "rossz embereknek".

Hogy a "jó embereknek" milyen üzenetet közvetít, arról csak találgatni tudunk, a Sauron mindenesetre a sokadik olyan techcég, amelyek alapítói egyszerűen lenyúlnak valamit a kedvenc könyveikből és filmjeikből, vagy egyszerűen rátelepszenek különböző nevekre és fogalmakra, ami szerintük jól hangzik. Ebben az esetben azonban még érdekesebb a dolog, mert a The Washington Post beszámolója szerint a Sauron finanszírozásának egy része attól a megfigyeléssel foglalkozó védelmi szállítótól, a Palantir Technologiestól származik, amelyik éppen most lépett együttműködésre a hasonló profilú Anduril Industries vállalattal.

Aki megteheti, az Sauronhoz fordul 

A Gyűrűk Ura világában járatlanok kedvéért: a katonai célú MI-fejlesztéseket tervező társaságok neve szintén a Tolkien-trilógiából származik, és minimum érdekes a márkákról ugyanabban a közleményben olvasni. A bizarr partnerség a résztvevők szerint egy olyan problémát oldana meg, ami korlátozza az Egyesült Államokban a mesterséges intelligencia nemzetbiztonsági célú alkalmazását: a hadsereg nem őrzi meg és nem használja fel MI-rendszerek betanítására a járműveiből és fegyvereiből gyűjtött szenzoradatokat, és nem is állnak rendelkezésére olyan biztonságos vállalati folyamatok, amelyek ezt lehetővé tennék.

Visszatérve a Sauron terveire, a startup saját megfogalmazása szerint azokat az észlelési és autonóm technológiákat állítaná a lakosság biztonságának szolgálatába, amelyek jelentős fejlődésen mentek keresztül más ágazatokban, így az önvezető járművek vagy a robotika területén. Lakosság alatt a gyakorlatban a technológiai elitet kell érteni, akinél a Sauron koncepciója állítólag nagyon betalált, mert sokuk számára a biztonság a magánéletében is egyre meghatározóbb témává válik. Ettől az olyan induló vállalkozások is egyre sikeresebbek, amelyek a "technológiával támogatott közbiztonságban" utaznak, és sok esetben már a rendőrséggel is együttműködnek.

Részletek a WP riportjában »

a kép forrása: Lowcostcosplay

Piaci hírek

Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.