A CIO Klub podcastjában nyeretlen kétévesként faggatom Kovács Dávidot, a Supercharge CTO-ját, és Marhefka Istvánt, az Agiluu alapítóját. Podcast azoknak, akik bizalmatlanok a DevOpsszal szemben.

Nem csak a DevOps lényegét világította meg a CIO Klub hangos kiadásának legújabb számában két vendégünk, a Braun Péter-díjas Kovács Dávid, a Supercharge CTO-ja, és Marhefka István, az Agiluu alapítója, agilis coach, szoftver architekt (ő hasonló témában tartott előadást 2020 augusztuságban Egerben, a CIO Hungaryn.) Ha valakiben voltak kétségek, hogy érdemes-e foglalkoznia IT-vezetőként a DevOps-módszertannal – Marhefka István szerint inkább az agilitáshoz szorosan kapcsolódó mozgalommal –, akkor hallgassa meg a két szakember tapasztalatait.

A fogalom és a keretek

Marhefka István elsősorban tanácsadóként és az elméleti alapokat is oktató szakemberként, Kovács Dávid pedig a napi gyakorlatot bemutatva vágott rendet a DevOps dzsungelében.

A beszélgetés első felében a két szakember megkísérel a fejlesztést és üzemeltetést egységben kezelő működési modellre egy közelítőleg pontos definíciót adni. Utána sorra vesszük a modell vagy szemlélet lényegi elemeit, valamint azokat az értékeket, melyekkel a DevOps hozzájárulhat a teljes IT működéséhez.

A beszélgetés során több olyan gyakorlatból vett példa is elhangzik, amiket az elméletre kevésbé fogékonyak is hasznosíthatnak. Ezek a példák ahhoz is adnak ötleteket, hogy milyen módon érdemes belekezdeni az építkezésbe, és hogyan alakítható ki a DevOpsnak megfelelő működés.

Lesz hozzá megfelelő szakember is?

Manapság kulcskérdés a működési modell átalakításánál, hogy találunk-e olyan szakembereket, akik az új folyamatokba zökkenőmentesen és gyorsan be tudnak illeszkedni. A beszélgetés második felében szóba kerülnek többek között azok a kompetenciák és skillek, melyekre például egy ilyen irányú szervezetfejlesztést lehet építeni, valamint arról is szó esik, hogy miért nem elég a DevOpshoz, ha összeválogatunk sok ügyes és nyitott üzemeltetési mérnököt egy csapatba.

Lezárásként pedig szó esik a jövőről. Merre fejlődik a DevOps? A különböző területek, például a biztonság (DevSecOps) bevonása befolyásolja-e majd a lényegi DevOps-folyamatokat?

 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.