A Rolly egy mobileszközökhöz kínált, feltekerhető klaviatúra néhány ügyes ötlettel.

A hardver és szoftvergyártók nem tesznek le arról az elképzelésükről, hogy a felhasználók gyakran munkára is használják mobileszközeiket. Ez valószínűleg így is van, az már más kérdés, hogy milyen jellegű tevékenységet jelent ez pontosan és ahhoz milyen extra kiegészítőre van szükség. A külső billentyűzet például ilyen lehet, de nem árt, ha az valóban mobil és nem akkora, vagy még nagyobb, mint az eszköz, amihez használnánk.

Dupla élvezet

Az LG is valami ehhez hasonló gondolatmenet után köthetett ki a Rolly Keyboard (KBB-700) ötleténél, ami kifejezetten a mobilitást szeretné elősegíteni. Ennek érdekében a négy sornyi gombból álló Rolly használaton kívül feltekerhető, ami után egy kis bot formáját ölti, így már könnyedén elsüllyeszthető akár egy kisebb táskában is.

Az LG a sajtóközleményében azt emeli ki, hogy a piacon már megtalálható, de szilikon kivitelű klaviatúrákhoz képest a Rolly jó minőségű, ellenálló polikarbonátból készül, így olyan élményt nyújt, mintha egy teljes értékű gombsoron dolgoznánk. Ezt az érzést hivatott elősegíteni az is, hogy a billentyűk közötti rés 17 mm-es, azaz alig marad el a notebookoknál jellemző 18-19 mm-es távolságtól, így a felhasználó nem érzi zsúfoltnak az elrendezést.

Három hónapig bírja

A billentyűzet Bluetooth 3.0 útján csatlakozik a mobilokhoz, táblagépekhez, akár kettőhöz is párhuzamosan, amelyek között egy gombnyomással lehet váltani. A Rolly kihajtása után a felső részen egy kis támasz szolgál az éppen használt (legfeljebb 10 colos kijelzővel bíró) készülékek megtartására. A billentyűzet energiaellátásáért egy AAA típusú elem felel, ami átlagos használat mellett három hónapig biztosítja a működést.

Az LG árat nem közölt, azt azonban tudjuk, hogy a Rolly a jövő héten kezdődő berlini IFA kiállításon mutatkozik be. Ezt követően először az USA-ban, majd később Európa, Latin-Amerika, illetve Ázsia főbb piacain jelenik meg a kiegészítő.

Konzumer tech

Jövőre kezdik a gyárak invázióját a kínai humanoid robotok

Jövőre mennek gyártásba a kínai MagicBot új modelljei, amelyek már egymással is képesek lesznek a hatékony együttműködésre.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.