Október elejétől az FGSZ IT-igazgatójaként Braun Péter-díjat elnyert Tichy-Rács Bálint irányítja a cég belső IT-csapatát. Helyettese szintén az FGSZ-től jött.

Október elejétől Tichy-Rács Bálint (a fenti képen) veszi át a Docler Holdinghoz tartozó Netlock Kft.-nél a teljes IT-operáció vezetését, közölte vállalat. Tichy-Rács munkáját helyettesként Horváth Ádám segíti. Tichy-Rács és aHorváth is az FGSZ Földgázszállító Zrt.-től igazolt az elektronikus aláírási megoldásokat fejlesztő céghez.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett szakember a MOL-nál kezdte karrierjét, ahol rövid időn belül már vezető pozíciót töltött be. 2017-ben nevezték ki az FGSZ alkalmazásfejlesztési vezetőjének. 2019-ben pedig átvette a vállalat teljes informatikai területének az irányítását. Az FGSZ-nél tapasztalatokat szerzett mind az alkalmazásfejlesztésben, mind pedig az innovatív megoldások integrálásában. Tichy-Rács Bálint 2021-ben elnyerte a 35 évnél fiatalabb informatikai vezetők munkáját elismerő Braun Péter-díjat. Szakmai kvalitásait akkor így értékelte a Vezető Informatikusok Szövetségének elnöksége: "a szakember felkészültségét leginkább az mutatja, hogy az üzembiztonságot mindenekfelett előnyben részesítő ágazatban is képes volt innovációra nyitott környezetet létrehozni."

Horváth Ádám, aki előző munkahelyein is Tichy-Rács kollégája volt, szintén október elejétől csatlakozott a Netlockhoz. A MOL-nál és az FGSZ-nél is alkalmazások tervezésével, fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozott. Új pozíciójában legfőbb feladatai közé tartozik majd üzemeltetési folyamatok hatékonyabbá tétele, optimalizálása és a fejlesztési stratégia felülvizsgálata.

Közösség & HR

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.