Október elejétől Tichy-Rács Bálint (a fenti képen) veszi át a Docler Holdinghoz tartozó Netlock Kft.-nél a teljes IT-operáció vezetését, közölte vállalat. Tichy-Rács munkáját helyettesként Horváth Ádám segíti. Tichy-Rács és aHorváth is az FGSZ Földgázszállító Zrt.-től igazolt az elektronikus aláírási megoldásokat fejlesztő céghez.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett szakember a MOL-nál kezdte karrierjét, ahol rövid időn belül már vezető pozíciót töltött be. 2017-ben nevezték ki az FGSZ alkalmazásfejlesztési vezetőjének. 2019-ben pedig átvette a vállalat teljes informatikai területének az irányítását. Az FGSZ-nél tapasztalatokat szerzett mind az alkalmazásfejlesztésben, mind pedig az innovatív megoldások integrálásában. Tichy-Rács Bálint 2021-ben elnyerte a 35 évnél fiatalabb informatikai vezetők munkáját elismerő Braun Péter-díjat. Szakmai kvalitásait akkor így értékelte a Vezető Informatikusok Szövetségének elnöksége: "a szakember felkészültségét leginkább az mutatja, hogy az üzembiztonságot mindenekfelett előnyben részesítő ágazatban is képes volt innovációra nyitott környezetet létrehozni."
Horváth Ádám, aki előző munkahelyein is Tichy-Rács kollégája volt, szintén október elejétől csatlakozott a Netlockhoz. A MOL-nál és az FGSZ-nél is alkalmazások tervezésével, fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozott. Új pozíciójában legfőbb feladatai közé tartozik majd üzemeltetési folyamatok hatékonyabbá tétele, optimalizálása és a fejlesztési stratégia felülvizsgálata.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak