Május 23-án délután, a tavaszi Open Academyn ismét több száz szoftverfejlesztő képezheti tovább magát ingyenesen a BME-n.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara és a BalaBit IT Security ötödik alkalommal szervezi meg a népszerű Open Academy-t. Az élethosszig tartó tanulás eszmeiségét zászlajára tűző nonprofit kezdeményezés több száz szoftverfejlesztéssel foglalkozó szakember számára kínál továbbképzési lehetőséget. Az esemény mindenki számára ingyenes.



Open Academy: csak a terem befogadóképessége szab korlátot

Minden szempontból open A május 23-án délután öt órakor kezdődő program keretében az egyetem oktatói mellett a legjobb hazai szoftverfejlesztő cégek vezető szakemberei tartanak előadást egy-egy témáról. Az egyetem szakemberi a Blackberryre történő alkalmazásfejlesztésről, Nádasdi Máté, a Ustream frontend-fejlesztője a Chrome Developer Tools core profiling lehetőségeit mutatja be. Sokak számára provokatív témát választott Nagy Gergely, a BalaBit szoftverfejlesztő mérnöke: azt ígéri, hogy előadásában bemutatja, miért kell végképp leszámolni az objektumorientált programozással. Magyar Attila szenior szoftverfejlesztő pedig – aki szintén a BalaBit munkatársa – Zen programozásról beszél. A programot egy igazi unikum előadás zárja: a brit The Guardian napilap egyik tanácsadója is, Mészáros Márton a Behavior-Driven Development módszertanról beszél majd – nem függetlenül jelenlegi munkájától.

A program azért kezdődik 17 órakor, hogy azok is részt vehessenek rajta, akik munkaidőben nem mehetnek hasonló rendezvényre. A tréningnek a BME Q épületében a Simonyi Károly előadóterem ad otthont. A részvételhez csupán regisztráni kell az Open Academy honlapján.

Tőkebevonást tervez tengerentúli terjeszkedéséhez a BalaBit
Novemberben újra indul az Open Academy a BME-n

Szabadon kipróbálható a Google legfejlettebb videógeneráló modellje

A YouTube videók millióin pallérozott Veo 3 képességeit a Google Cloud részeként mostantól bárki letesztelheti.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.