Az Egyesített Feketelista honlapon egy helyről lekérdezhetők a cégekkel szembeni hatósági elmarasztalások, törvénysértések, illetve gazdasági szempontból jelentős eljárások.
Hirdetés
 
Az Egyesített Feketelista szolgáltatás a nyilvánosságra hozott különféle állami nyilvántartások, adatbázisok összevonásával, azok összekapcsolásával jött létre. Újdonsága, hogy egy helyen, könnyedén megkereshető az adott cég életével, előéletével kapcsolatos valamennyi fontos információ.

Az online adattárban az 1998. január 1. óta nyilvánosságra hozott hatósági eljárásokat és törvénysértéseket gyűjtötték össze, amelyet naponta frissítenek, aktualizálnak. Az adatok eredeti forrásai, mint a Cégközlöny vagy a különféle állami honlapok, bárki számára hozzáférhetőek, a felhasznált adatok közérdekű adatok, nyilvánosságra hozatalukról jogszabályok rendelkeznek.

A látogatók emelt díjas sms-sel vagy telefonhívással, illetve vagy bankkártyás fizetéssel azonnal hozzáférhetnek bizonyos információkhoz, az előfizetők pedig korlátlanul böngészhetnek, lekérdezéseket indíthatnak az adatbázisokban.

Szégyenlista A rendszer megjeleníti a cégnyilvántartásba bejegyzett cégek ellen indult eljárásokat (csődeljárás, végelszámolás, felszámolás, törlés), valamint az eljárásokkal kapcsolatos legfontosabb információkat. A rendszerben az adóvégrehajtások és az adószám-felfüggesztések, a munkaügyi, fogyasztóvédelmi és versenyfelügyeleti elmarasztalások adatai is bekerültek. Emellett tartalmazza a 100 millió forint feletti adóhiányokat és adótartozásokat.

Az Egyesített Feketelistában szereplő céginformációk háttérinformációként kezelendők. Ez azt jelenti, hogy például a végelszámolás, vagy a felszámolás elrendelése nem feltétlenül jelenti az adott cég megszűnését is. Előfordulhat ugyanis, hogy a vállalkozás tovább folytatja a működését (például végelszámolásban a tevékenység folytatásáról döntenek a tagok, a felszámolásban pedig egyezséget kötnek az adós és a hitelezők). A céglista beállítással szűréseket lehet végezni helység, azon belül jogsértés, illetve a bírságok összege szerint.

Cégfigyelő A cégfigyeltetés szolgáltatás keretében a kiválasztott céggel kapcsolatos minden új bejegyzésről e-mail értesítést küldenek az előfizetőiknek. Ugyancsak előfizetéshez kötött a vevőállomány teljes átvilágítása, azaz azoknak a meglévő, vagy leendő üzleti partnereknek a kiszűrése, akik szerepelnek a feketelisták bármelyikében. Az Egyesített Feketelista egyik legérdekesebb része a Toplisták menüpont. Itt rangsorba állítják a többszörös, illetve a legnagyobb „vétkezőket”.

Az előfizetéshez kötött "Fehér tanúsítvány" azt igazolja, hogy a lekérés pillanatában egy adott cég nem szerepel a feketelista.hu részlistáiban és köztartozásmentes adózóként tartja nyilván az APEH.

Az Egyesített Feketelista honlapján időközönként toplistákat tesznek közzé, amelyekből kiderül, hogy egy adott időszakban melyik cég kapta például a legtöbb munkaügyi, versenyfelügyeleti vagy fogyasztóvédelmi  bírságot, melyik vállalkozásnak  a legmagasabb  az adóhiánya. A legfrissebb, decemberben közzétett toplistából például megtudható, hogy mely cégek ellen szabtak ki legtöbbször munkaügyi bírságot az utóbbi években.

Forrás: Atecéged.hu

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.