Robert Stöllinger tizenhat év után adja át a vezetést. Utóda Rózsai Rezső, aki jelenleg az audit részleget irányítja.

Tizenhat év után visszavonul a KPMG vezérigazgatója, Robert Stöllinger. A posztot hivatalosan szeptember 30-ig betöltő szakember helyére az audit részleg jelenlegi vezetőjét, Rózsai Rezsőt nevezték ki partneri pozícióban. Ezzel egy időben Beer Gábor, a cég adó- és jogi tanácsadási szolgáltatásokért felelős partnere veszi át az üzleti tanácsadási részleg irányítását, aki a helyettes vezető partneri pozíciót is betölti majd.

A cég közleménye szerint Robert Stöllinger december végéig a tanácsadó cégnél marad, hogy segítse az átmenetet és az új vezetők munkába állását.

Robert Stöllinger 1992-ben csatlakozott a KPMG-hez, és 2003 óta vezeti a magyar leányvállalatot, amely regnálása alatt 380 fős cégből 1300 fős nagyvállalattá fejlődött. Vezérigazgatói teendői mellett 2014-ig az audit részleget, majd 2016-tól a tanácsadó részleget is vezette. Szintén az ő időszakában hozta Budapestre a KPMG a Digital Audit Centerét, egyik globális szolgáltató központját, valamint globális sporttanácsadási részlegét.

Az új vezérigazgató, Rózsai Rezső a Budapesti Gazdasági Főiskola elvégzése után, 1997-ben pályakezdőként érkezett a KPMG Hungária Kft.-hez. 2008-ban választották audit partnerré, és 2014-ben nevezték ki az audit üzletág vezetőjévé. Az üzletág irányítását vezérigazgatói kinevezése után is ellátja.

Helyettese, Beer Gábor, aki egyben a tanácsadási részlegének új vezetője is, Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetemen és a Corvinus Egyetemen szerzett diplomát. 2000-ben érkezett a KPMG-hez, ahol 2014 óta a vállalat adó- és jogi tanácsadási szolgáltatásokért felelős vezető partnere.

Közösség & HR

Hadat üzent az adatporszívózó MI-fejlesztőknek a Cloudflare

A cég alapból kitiltja ügyfelei oldaláról a minél több internetes információt felszippantani akaró MI-botokat. A tartalomgyártó weboldalak üzemeltetői pedig egy új szolgáltatásnak köszönhetően "belépő díjat" szedhetnek a webet pásztázó robotoktól.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.