A Business Insider információi szerint komoly feszültségek vannak a Google okosotthon eszközöket fejlesztő cégénél.

Két éve 3,2 milliárd dollárért vásárolta meg a Nestet a Google, hogy gyakorlatilag kész termékekkel tudjon kilépni az okosotthon eszközök piacára. A felvásárláskor sokan egy hangvezérelt, automatizált, okosotthonba integrált Androidot vizionáltak, ami egyben arra is lehetőséget adna a Google-nek, hogy egy stratégiailag rendkívül fontos személyes térbe, a lakásokba juttathassa el szolgáltatásait.

Már tavaly voltak bajok

A cég megőrizte függetlenségét – az a cég átszervezése után sem változott –, de a két alapító, Tony Faddell (a fenti képen) és Matt Rogers csatlakoztak a Google-höz, bár továbbra is ők irányítják a munkát. Ám a felvásárlás után valahogy nem mentek gördülékenyen a dolgok.

Az első problémák már tavaly év elején felszínre kerültek, amikor a biztonsági kamerái miatt a Nesthez felvásárolt Dropcamtől távozott két fontos, és a dolgozók körében népszerű vezető, Yoky Matsuoka, aki a fejlesztésekért felelt, valamint a cég korábbi CEO-ja, Greg Duffy. Távozásuk mögött a cégen belüli ellentétek állhattak, többek között a Duffy és Faddell közti ellentét. A munkamorál állítólag nagyon alacsony volt, a dolgozók nehezményezték, hogy gyakran hétvégén is dolgozniuk kellett.

A hétvégi munka egy dolgozói kérdezz-felelek típusú rendezvényen is felvetődött. Akkor a Matt Rogers, azzal ütötte el a kérdést, hogy ez bizonyos esetekben a fejlesztési folyamat velejárója. A dolgozók azonban inkább a menedzsment inkompetenciájának tudták be, és egyértelmű vezetési hibának értékelték.

A Business Insidernek nyilatkozó alkalmazottak szerint az irreális határidők és a hierarchikus irányítás egyaránt hozzájárult ahhoz, hogy állandó legyen a feszültség a cégen belül. A feszültségek forrása a lap információ szerint az Apple-nél iskolázódott Tony Faddell, akit egyesek Steve Jobs legjobb tanítványának tartottak. Állítólag rendszeresen kiabál beosztottjaival, ami szintén nem kedvez a hangulatnak.

A termékekben is lecsapódott

A feszültségeket az is növelte, hogy a Nest termékeivel kapcsolatban egyre csak szaporodtak a rossz tapasztalatok. Idén januárban például a termosztátjaival voltak problémák egy programhiba miatt. A tavaly decemberben kiadott frissítés ugyanis olyan hibát tartalmazott, ami lemerítette a termosztát akkumulátorát.

A cég ráadásul viszonylag lassan is reagált, és csak január elején adott ki egy útmutatót, hogyan kell életre kelteni a lemerült eszközt.

De volt probléma a füst- és szénmonoxid-érzékelő berendezésekkel is. Érdemes végignézni a fenti videót, melyen egy felhasználó próbálja elhallgattatni a tévesen riasztó eszközöket. A szenzort végül egy szoftverfrissítéssel lehetett javítani, de addigra már a fél világ tele volt a hírrel.

Nem nő elég gyorsan

A Nest piaci kilátásai sem túl rózsásak. Elemzők 400 és 500 millió dollár közötti bevételt várnak idén a cégtől. A vártnál lassabban nő, de még olyan kicsi részét adja a cég bevételeinek, hogy nem befolyásolja számottevően a Google eredményeit.

Magával a piaci kereslettel is vannak gondok. Egyelőre meglehetősen szűk azoknak a köre, akik Nest eszközökkel akarnák okosítani otthonaikat. Egyáltalán: az intelligens otthon elfogadottsága is alacsony szintű – még az USA-ban is. A piac bővülésének nem kedvez az eszközök magas ára és a berendezések hosszú életciklusa sem: egy okosotthon eszköz – legyen az füstjelző, termosztát vagy épp biztonsági kamera – jellemzően hosszú évekig üzemben marad, nem cserélik egy-kétévente.

Piaci hírek

A végeken tesztelték a világ nélküli orosz világhálót

Az orosz hírközlési hatóság kezdeményezte próba során Dagesztán, Csecsenföld és Ingusföld egyes területein vált elérhetetlenné a külvilág. Beszámolók szerint a retesz a legtöbb VPN-megoldáson is kifogott.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.