Megfelelőségi projekt ritkán okoz akkora fejtörést, mint az Európai Unió idén élesedő Network and Information Security direktívája. A megfeleléshez ugyanis nem lesz elegendő szabályzatokat frissíteni vagy néhány űrlapot pontosan kitölteni. A direktíva, valamint annak átültetése a magyar jogrendbe mélyen érinti a vállalatok technológiai rendszereit, szervezeti működését és üzleti folyamatait egyaránt. Ez hatalmas terhet ró mind a szabályozókra, mind a piaci szereplőkre.
A Bitport és az Invitech a felkészülést segítő szakmai napot szervez április 9-én Budapesten a La Vida Duna Rendezvényházban. A szakmai napon az érintett szervezetek üzleti, informatikai és biztonsági vezetői első kézből – az illetékes hatóság, tanácsadók és technológiai szakértők képviselőitől, valamint a felkészülést már megkezdő szervezetektől – hallhatnak jó gyakorlatokat, módszereket a NIS2-projekt hatékony végrehajtásához.
A szakmai előadások sorát a NIS2-megfelelőség felügyeletére kijelölt hatóság képviselője nyitja. A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) kiberbiztonsági igazgatója, dr. Bencsik Balázs előadásában nemcsak a tavaly elfogadott Kibertan.tv. legfontosabb rendelkezéseit segít értelmezni, hanem fontos információkat árul el a folyamatban lévő végrehajtási rendeletekről is.
NIS2 SZAKMAI NAP
TÉVHITEK HELYETT MEGOLDÁSOK
Mikor: 2024. április 9. (kedd) 9:30
Hol: La Vida Duna Redezvényház, 1138 Budapest, Dunavirág u. 2. (parkolás a környéken, fizetős övezetben)
Kinek: A NIS2 érintette szervezetek üzleti, IT és biztonsági vezetőinek.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A szervezők fenntartják a jogot a regisztráció elutasítására.
Tóth Attila presales mérnök (Invitech) Telekommunikáció és kiberbiztonság című előadásában a technológiai oldalról helyezi kontextusba a direktívát. Bemutatja, miért kíván a tradicionálistól eltérő, új hálózati szemléletmódot a fenyegetettség és sebezhetőség növekedése, és miért kell összehangolni a kiberbiztonságot, a konnektivitással szemben támasztott egyre összetettebb felhasználói igények kielégítését, valamint a technológiai és a gyártói környezet folyamatos fejlesztését. Az előadás áttekinti egy modern adatátviteli hálózat kiberbiztonsági kihívásait és az arra adott lehetséges válaszokat, majd bemutatja a hangátviteli szolgáltatások és a hozzájuk kapcsolódó egyéb kommunikációs szolgáltatások biztonsági követelményeit, és az ezek teljesítéséhez szükséges megoldásokat.
Jónás Márió technológia szaktanácsadó (Invitech) Az informatikai biztonság felelőssége az adatközpontok és felhőszolgáltatások világában című előadásában üzletfolytonosságot segítő új, innovatív informatikai módszertanokkal ismerteti meg a hallgatóságot, és bemutatja, hogy ezekben milyen szerepet kapnak az adatközponti és felhőszolgáltatási megoldások.
Végül Gerner Viktor technical sales szakmai vezető (Invitech) NIS2: Minden lyukba dugó kell? című előadásából a legfontosabb teendőkhöz (EIR és biztonsági osztályok, GAP analízis, kockázatértékelés, intézkedési terv stb.) ad módszertani útmutatót, valamint bemutat olyan technológiai megoldásokat és technikákat, melyek segíthetik a végrehajtást.
A szakmai nap előadásait kerekasztal-beszélgetés foglalja össze. Dr. Csorbai Hajnalka stratégiai igazgató (OPTEN Informatikai Kft.), Bor Olivér kiberbiztonsági szakértő (SZTFH) és Horváth Endre Géza informatikai igazgató (BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt.) a szakmai nap házigazdája, Pataki Tünde üzletágvezető (Invitech Stratégiai Területek üzletág) moderálásával megvitatják a felkészülés általános kérdéseit és ágazati jellegzetességeit. Olyan kérdések kerülnek terítékre, mint a feladatok és felelősségek delegálása szervezeten belül, a felkészüléshez szükséges kompetenciák megszerzése, szükség lesz-e tanácsadó bevonására, milyen támogatás várható el a megoldásszállítóktól. Emellett szóba kerül a projekt költsége is.
A CIO Klub tagjainak rendezett ingyenes, de regisztrációhoz kötött programot egy szakmai eszmecserére is lehetőséget adó könnyű ebéd zárja.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak