Magyarországon is megkezdte termékeinek árusítását a gateProtect. A gyártó eszközei egyszerű konfigurálhatóságától és kezelhetőségétől remél piaci sikereket.

A tűzfalakat és UTM eszközöket kínáló német cég világszerte már több mint 40 ezer installációval rendelkezik. Ezt a számot mostantól hazai felhasználókkal is megpróbálja bővíteni a német gateProtect. A termékek a konfigurálás és a használat közbeni kezelhetőség egyszerűségével próbálnak kitűnni a versenytársak közül. A grafikus elemekkel operáló vezérlő átláthatóságáért a cég saját fejlesztésű eGUI technológiája felel.



A gateProtect meglévő ügyfelei között olyan cégek találhatók, mint a Mercedes-Benz, az E.ON vagy a Daewoo Electronics. A gyártó eszközeinek magyar disztribúcióját a V-Detect Antivírus Kft. látja el, mely felel az első szintű terméktámogatásért is. A hazai vásárlók emellett jogosultak a 24/7-es, távoli irányítást is tartalmazó nemzetközi szupportra.

Ember és gép viszonya  A cég a piacra lépésről kiadott sajtóanyagában kiemelte, hogy a világ egyetlen tűzfalgyártója, mely folyamatosan implementálja az optimális ember-számítógép interakciókra vonatkozó ISO 9241-es szabványt. Ennek jelentősége, hogy mivel egyre több támadás éri a vállalatokat az interneten keresztül, a hálózati védelem is mind inkább összetetté válik. Ez azt eredményezi, hogy növekszik a fontos védelmi vonalat képező tűzfalak üzemeltetése során létrehozott szabályok száma, és ennek köszönhetően a biztonsági incidensek többsége konfigurációs hibára vezethető vissza.

A már említett eGUI technológia lényege, hogy az adminisztrátorok egy áttekintő felületen a teljes hálózati térképet látják, és húzd és ejtsd (drag&drop) módszerrel ugyanitt képesek konfigurálni a tűzfalszabályokat is. Fejlesztői szerint ez a megoldás körülbelül negyedére redukálja az eszközök menedzseléséhez szükséges időt, a felület visszajelzési rendszere pedig csökkenti az emberi tévedés lehetőségét. A gateProtect saját becslése szerint ennek köszönhetően versenytársainál 90 százalékkal kevesebb terméktámogatási kérést regisztrál, a cég ügyfelei pedig csökkenthetik a tűzfalak menedzseléséhez kapcsolódó költségeiket.

Egységes fellépés  A mai UTM (Unified Threat Management) eszközök a tűzfalhoz kötödő feladatokon kívül képesek ellátni a hálózat első szintű vírusvédelmét, a levélszemét- és a tartalomszűrést, a behatolásfelderítést és a behatolásvédelmet is. Ezekkel az eszközökkel a kis- és középvállalatok számára is megoldást kíván adni a szállító a cégeknél felmerülő számos biztonsági kérdésére. A gateProtect magyar weboldalán elérhető demó részletesen bemutatja az eszközök működését.

Magyar képviseletet nyitott a NETASQ
Ritkán követi az új technológiákat a céges IT védelme

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.