Egy friss felmérés felsorolja a Szilícium-völgy tíz legjobban fizető vállalatát, legalábbis a szoftverfejlesztők átlagos bérét tekintve. Gyengébb idegzetű hazai kollégáik a továbblépés előtt üljenek le és készítsenek elő valami erőset.
A munkaerőpiaci felméréseket készítő Glassdoor három év alatt összegyűjtött adatok átlagolásával készítette el az alábbi ábra alapjául szóló tanulmányt. Amint látható, a fejlesztők több helyen még valamivel kevesebbet is keresnek, mint más informatikai területen dolgozó helyiek, mivel az összes tech-munkakör bérét átlagolva évi 104 ezer dollárt kapunk - ennél csak a Facebook és Cisco szoftverfejlesztői visznek többet haza.

A Dice felmérése annyival egészíti ki ezeket az adatokat, hogy három éves, viszonylag stagnáló szint után tavaly újra nőttek az informatikai szakemberek fizetései a térségben, átlagosan 2 százalékkal, az év végi bónuszok pedig 8 százalékkal lettek "vastagabbak". Az IT-szakemberek hatékonysága is javult (vagy épp a főnökeik engedékenyebbek), mivel tavaly 32 százalékuk kapott bónuszt a 2010-es 29, illetve a 2009-es 24 százalék helyett.
Nagy szám! Mennyit keresnek az utca túloldalán?
Munkába állt az internetgeneráció [infografika]
Nincs titok: fejvadászok és a közösségi média [infografika]

Hadat üzent az adatporszívózó MI-fejlesztőknek a Cloudflare

A cég alapból kitiltja ügyfelei oldaláról a minél több internetes információt felszippantani akaró MI-botokat. A tartalomgyártó weboldalak üzemeltetői pedig egy új szolgáltatásnak köszönhetően "belépő díjat" szedhetnek a webet pásztázó robotoktól.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.