Rövid idő alatt is nagyon sok minden történt a Twitter háza táján, mióta a közösségi alkalmazás október végén Elon Musk tulajdonába került. Ezeket már felsorolni is egyre nehezebb minden alkalommal, de az biztos, hogy az egyik legfontosabb dolog a moderációs házirendek és irányelvek kissé kaotikus átalakítása. Hogy Musk ebben is elveti a sulykot, azt jól jelzi, hogy már mindenki a Twitter app jövőjéről spekulál. Bár az új tulajdonos valamiféle szuperalkalmazás kifejlesztésében gondolkodik, amelyik mindenfélét kínál az átutalásoktól a vásárláson át az utazásig, a többi twitteres intézkedéssel együtt a moderáció szétverése azzal járhat, hogy a saját szabályaikhoz ragaszkodó alkalmazásboltok lépéseket tegyenek azok érvényesítésére.
Ez akár oda is vezethet, hogy az Apple-nek le kell vennie a Twittert az App Store kínálatából, mint ahogy a Google-nek is ugyanezt kellene tennie vele a Play áruházban. Az ilyesmi bármilyen applikáció rövid úton való kimúlásával járna, de a jelek szerint Musk emiatt sem aggódik. Miután egy pénteki tweetben felvetették, hogy akár készíthetne saját okostelefont is, ha az Apple és a Google kiutasítja a Twittert, a legmilliárdosabb milliárdos válaszolt: reméli, hogy ilyesmiről nem lesz szó, de ha igen, ha nem lesz más választása, mint hogy készítsen egy alternatív, vagyis az iOS-től és az Androidtól is fügetlen okostelefont.
Annyit tudunk, hogy majd kiderül
Musk a megszokott módon ennél a megdöbbentő kijelentésénél sem ment bele a részletekben, így azt pillanatnyilag nehéz komolyan venni, de a kommentárok arra figyelmeztetnek, hogy az ő esetében nem is szabad semmit teljesen kizárni. Emlékeztetnek rá, hogy az üzletember a Hyperloop vasúti rendszer ötletére ténylegesen létrehozott egy saját infrastruktúrafejlesztő céget, a The Boring Company-t, máskor pedig limitált szériában lángszórókat árult az interneten, ami egy vicchez képest szintén többe került két fillérnél. Musk az anyagi és szakmai erőforrásait tekintve simán kijöhetne egy saját okostelefonnal. Más kérdés, hogy mire jutna vele az iPhone-ok és az androidos eszközökkel szemben.
Az AppleInsider hétvégi beszámolója szerint mindenesetre még egy olyan jelentős szolgáltatót is simán kihajíthatnak az App Store-ból, mint amilyen a Twitter, mert neki is ugyanszokat a szabályzatokat kell betartania, mint bárki másnak. Utóbbiak pedig elvárják a közösségi alkalmazásoktól, hogy bizonyos szinten moderálják az általuk közvetített tartalmat. Az sem lenne példátlan, hogy az Apple fellép egy ilyen szolgáltatóval szemben: 2021 elején Parlert rakta ki App Store-ból, amiért kifogásolhatóanyagokat hosztolt, és ezzel párhuzamosan a moderálási irányelveit sem nyújtotta be. Az AI emlékeztet rá, hogy a megfelelő változtatások nyomán a Parler visszatérhetett az App Store-ba, de a felfüggesztett Twitter-fiókok feloldásával Musk is megrázhatja majd a pofonfát az alkalmazásruháznál.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak