Amióta az iOS 5-tel együtt bemutatkozott az Apple hangfelismerő virtuális titkára, a Siri, az Android felhasználók lázasan kutatnak a saját rendszerükön használható hasonló megoldás után. Találtunk egyet és ki is próbáltuk: a teszt alapján az Omega ugyanannyira hasznos és ugyanannyira buta is tud lenni, mint iPhone-os kollégája.
A Siri legnagyobb újdonsága már szintén nem volt igazi újdonság: mind a hangfelismerés, mind pedig az adatbázisok alapján összedrótozott mesterséges intelligencia terén voltak már elődei, de ebben az egybegyúrt formában az iPhone vásárlóközönsége azonnal rástartolt a divatosnak látszó megoldásra. Persze gyorsan kiderült, hogy a rendszer jó pár gyerekbetegségtől szenved a szövegértési nehézségektől a félresikerülő válaszokig.


Alfánál jobb, de még nem Omega Az Android alá már többen próbáltak a Sirihez hasonló rendszereket fejleszteni, de eddig leginkább csak valamilyen részmegoldás született. Az Android Marketen jelenleg 1571 forintért elérhető Omega viszont első látásra már kellően felnőtt az iPhone-os vetélytárshoz. Hallgat, keres, beszél és néha cseveg is.

Igaz, a Sirihez hasonlóan hibák is ugyanúgy előfordulnak. A legnagyobb probléma, hogy egyelőre csak angolul ért a rendszer, ami még akkor is kényelmetlen, ha jól beszélünk angolul. Az Omega ugyanis elvben képes lenne például szöveges üzenetet küldeni a telefonkönyvben található kontaktoknak, de nyelvi kiegészítő hiányában a Gyula vagy a Sebestyén nevek semmiképp sem mennek át a gépagyán, és bizony még az Anna vagy a Pál is virtuális fejvakarásra készteti az Omegát. Ugyanígy, ha például Tatabányára szeretnénk megtudni az utat, meghasonlik szegény alkalmazás, ugyanis a hallott szavakat mindenáron a legközelebbi hangalakú angol szótöredékekre próbálja felbontani, Sopronból így lett Shop Ram.

Ennek ellenére az androidosoknak többé semmiképp sem kell szégyenkezniük: ha minden tekintetben nem is kifogástalan az Omega, a hasonlóan tökéletlen Siri mellett ugyanúgy megállja a helyét az összehasonlításban.


iPhone 4S: ováció helyett csak szórványos tapsikolás
Alfred lehet a Siri-pótló Androidon?
Jönnek a viselhető cyberkütyük

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.