Csütörtöktől érhető el a Vodafone Készülékkontroll szolgáltatása, amellyel a vállalatok távolról felügyelhetik a céges okostelefonokat.
Az okostelefonok elterjedésének köszönhetően ma már számos olyan adatot tárolunk mobiltelefonon, ami korábban csak számítógépünkön volt elérhető. A vállalati címlistát, személyes naptárbejegyzéseinket, céges és magánlevelezésünket mobiltelefonon is aktívan használjuk. A Vodafone július 8-tól elérhető Készülékkontroll szolgáltatása segít abban, hogy az üzleti előfizetők saját, cégre szabott mobiltelefon-szabályozást alakíthassanak ki.

A szolgáltatás révén az adatbiztonsági előírások kiterjedhetnek az okostelefonokon tárolt tartalmakra és a telepített alkalmazásokra is. A  nagyvállalati ügyfél rendszergazdája, biztonsági szakembere a céges okostelefonok tartalmát távolról ellenőrizheti, alkalmazásokat telepíthet rá vagy törölhet. A telefon elvesztése, ellopása esetén a készülék teljes tartalma távolról törölhető.

További előny, hogy a vállalat informatikusai távolról is segíteni tudnak a kollégáknak az egyes szolgáltatások (pl. vállalati levelezés) mobiltelefonon történő beállításában. Ráadásul az okostelefonok tartalma távolról, titkosított csatornán lementhető, így a készülék elvesztése, ellopása esetén az adatok visszanyerhetők és az új készülékre telepíthetők, készülékváltás során pedig gyorsan és egyszerűen átvihetők két készülék között.

A Készülékkontroll minden népszerű mobil operációs rendszeren működik (Windows Mobile, Symbian (S60), Android, Blackberry, Apple iOS).

Gyors felfutásra számítanak a szolgáltatók | Az mobil felügyeleti szolgáltatást elsőként néhány hete a Magyar Telekom jelentette be. Menyhért Zoltán, a Magyar Telekom Csoporthoz tartozó KFKI üzletfejlesztési igazgatója akkor úgy nyilatkozott: elsősorban a nagyvállalati és intézményi szegmensekben van létjogosultsága a szolgáltatásnak, mivel főleg ezekben szegmensekben olyanok a biztonsági és egyéb üzemeltetési igények, amelyek indokolják a szolgáltatás igénybevételét.

A várhatóan gyorsan bővülő piacon a Magyar Telekom legalább 10-15 ezer felhasználót szeretne elérni 1-2 éven belül.

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.