A Motorola hivatalosan is bemutatta új okostelefonját, amelyről két dolog jut az ember eszébe. Az alakja zavaróan négyzetes, a képességei pedig a rekordsebességgel megbukó Microsoft Kinhez hasonlítanak.

A néhány napja megszellőztett információk immár hivatalossá váltak: a 2,8 hüvelykes érintőképernyővel rendelkező Motorola Charm teljes értékű QWERTY billentyűzetet kap, ami a szövegbevitelt valószínűleg könnyebbé teszi, ám ettől a készülék igen furcsán mutat. A négyzetes forma az első internetes reakciók alapján finoman szólva nem aratott osztatlan sikert. Hasonló formát kapott az Európába a második félévben érkező FlipOut, de utóbbi nevében is benne van, hogy szétcsúsztatható, azaz alapesetben nem foglal akkora helyet. Mi tagadás, mi is nehezen tudjuk elképzelni, hogy az ember csak úgy könnyedén előkapja a Charmot a farzsebéből és természetes egyszerűséggel telefonál rajta. Pedig a Motorola szerint az egyszerű design és a kompakt forma pont ezt a célt szolgálja.

A kötelező közösségi jelenlét | Persze az okostelefon nem csak hívások fogadására és indítására alkalmas. Az Android 2.1-gyel szállított Charm erőteljes elkötelezettséget mutat a közösségi hálózatok használatára. Ez nem csupán a kiadott sajtóközleményből derül ki, de a hivatalos fotókon is egy Facebook státuszüzenet virít. A telefonról egy érintéssel küldhető üzenet, fotó és egyéb anyag a legnépszerűbb közösségi és képmegosztó oldalakra.

A közösségimédia-használat, a billentyűzet és a furcsa forma miatt önkéntelenül eszébe jut az embernek, hogy a Charmot a Microsoft Kin telefonjával hozza összefüggésbe. Ballmerék is ezekkel a képességekkel és stílussal próbálták elcsábítani az elsősorban fiatalabb korosztályt, ám a Kin nem érte meg második hófordulóját sem a piacon.

Irányítás a háttérből | A Charm azért sok tekintetben más, mint az év egyik legnagyobb bukását bemutató Kin. A készülék hátulján elhelyezett, laptopokhoz hasonló navigációs felület érdekes koncepció. Az igaz, hogy így az ujjunk nem takarja el a képernyőt, de kérdés, hogy mennyire lehet megszokni, hogy „hátulról” navigálunk a kijelzőn. Ráadásul az sem világos, mennyire lehet kényelmesen kézben tartani a készüléket, miközben a hátlapon matatunk.

A gyártó saját fejlesztésű androidos kezelőfelülete, a Motoblur nem csupán az említett közösségi médiás és megosztási funkciókat ígéri megkönnyíteni, de folyamatosan kapcsolatot tarthatunk a Facebook, a Twitter és a Gmail oldalaival, valamint egyszerűen használhatjuk a vállalati vagy személyes levelezőrendszereinket. A Motoblur segíthet a készülék elvesztésekor is, hiszen a tulajdonos egy személyre szóló információs portálon megkaphatja az információkat arról, hol is van jelenleg a telefon. Lopás esetén arra is van lehetőség, hogy távolról töröljük a telefonon tárolt adatokat.

A készülék még a nyár vége előtt megjelenik: ahogy az lenni szokott, első körben az USA-ban, a T-Mobile szolgáltatón keresztül. Hogy Európáig elviszi-e a lendület a Charmot, vagy hasonló sorsra jut, mint a Kin, az az ősz folyamán derül majd ki.

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.