Szinte nem telik el olyan hét, hogy valamely szállító ne adna arról hírt, hogy eddig asztali gépeken használható megoldása mostantól okostelefonon és táblagépen is elérhető lesz. A SAS analitikai eszköztára például áprilisban érkezik iPhone és iPad készülékekre.

Az üzleti analitikai megoldások területén érdekelt SAS annyira komolyan vette a mobil eszközökre való terjeszkedést, hogy nem is fogott egyedül az egészhez, hanem összeállt a MeLLmo nevű, kifejezetten üzleti célú mobil alkalmazásokat fejlesztő céggel. Kettejük közös munkájából született az a termék, amely áprilistól az Apple okostelefonján és táblagépén egyaránt elérhető lesz.

Kettő az egyben Az újdonság két szoftvert, a MeLLmo zászlóshajójának tekinthető Roambi ES3 nevű mobil üzleti intelligencia alkalmazást és a SAS Enterprise BI Server megoldást egyesíti. Az integrált rendszerrel kapcsolatban a készítők kiemelték, hogy a döntéshozók online vagy offline üzemmódban bármikor és bárhol hozzáférhetnek a legfrissebb illetve legfontosabb SAS adatokhoz és riportokhoz, amelyeket interaktív felületen kezelhetnek.

"A táblagépek és okostelefonok egyre gyarapodó felhasználói köre kiváló terepet nyújt ahhoz, hogy a 'tudás hatalmát' ma már ne csak a hagyományos irodai közegben nyújtsuk ügyfeleinknek" - nyilatkozta Jim Davis, a SAS elnökhelyettese.

Betáblázott vállalatok A kötelezően lelkes kommentár marketingszagú szókészlete mögött ebben az esetben azonban valódi trend rajzolódik ki. Mégpedig az, hogy az adatbiztonsággal kapcsolatos félelmek és egyéb visszatartó tényezők ellenére megállíthatatlannak látszik nem csupán az okostelefon, de az Apple által újraértelmezett táblagép teljes térhódítása is az üzleti szférában.

A gyorsaság és a kényelem a lényeg az üzleti intelligenciában
A SAS is vett egy marketinget támogató szoftvercéget

Mint arról Arató Bence, a BI Portál főszerkesztője a Bitporton korábban megjelent cikkében írt, ezt a folyamatot gyorsítja az üzleti intelligenciát használók kényelmi igényének erősödése is. "A kényelemhez hozzátartozik, hogy a felhasználók ne legyenek a vállalati számítógéphez kötve, amikor elemzéseket végeznek, hanem tetszőleges módon és helyen, akár offline módban, akár mobil eszközökkel hozzáférjenek a szükséges adatokhoz és funkciókhoz" – véli a szakportál vezetője.

Az európaiak nincsenek elájulva az autókba költöző mesterséges intelligenciától

Egy felmérés szerint a többség érdekesnek tart bizonyos MI-alapú funkciókat, de sokan kockázatosnak tartják az új technológiát, és extra díjakat sem akarnak fizetni az ilyen szolgáltatásokért.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.