A héten jelentette be új mobileszköz-menedzsment szolgáltatását a Magyar Telekom, amelyet a cégek felhasználónként havi 3500 forintért vehetnek igénybe. A szolgáltató a mobil vállalati alkalmazások gyors elterjedésében bízik, amihez a mobileszközök központi kezelése is elengedhetetlen lesz.
A Magyar Telekom bejelentette, hogy június 8-ától - a magyar piacon elsőként -  a mobil eszközmenedzsment (Mobile Device Management - MDM) szolgáltatást indított, amelyet mind a T-Systems szolgáltatásaként, mind az ügyfélhez letelepített megoldásként igénybe tudják venni a felhasználók.  

A szolgáltatás havi nettó listaára 3500 forint felhasználónként, minimum 1 éves hűségszerződéssel. Amennyiben a vállalat projektalapon szeretné megvenni a megoldást, és házon belül üzemeltetni, abban az esetben a Magyar Telekom leányvállalataként a szolgáltatást nyújtó KFKI eseti ajánlatot ad - tudtuk meg Menyhért Zoltántól, a KFKI Rendszerintegrációs Zrt. üzletfejlesztési igazgatójától.

Heterogén platformok | A vezeték nélküli internethozzáférést is biztosító mobileszközök és a mobil széles sávú szolgáltatások révén várhatóan egyre többen használnak majd itthon is vállalati mobilalkalmazásokat, mint például e-mail- és naptárszinkronizációt, intranet-hozzáférést, az aktuális árlisták lekérését, pénzügyi tranzakciók és egyéb alkalmazások támogatását.

Ezeknek a megoldásoknak az elterjedése nehéz feladat elé állítják az IT-üzemeltetőket a biztonság és az eszközmenedzsment terén. A vállalati alkalmazások mobil felhasználása során a vállalat számára kritikus információk kerülhetnek az alkalmazottak mobil eszközeire, amelyek veszélyeztetettsége nagyobb, mint az irodai környezetben használt eszközöké. Ezen kívül a mobil alkalmazások sokkal heterogénabb platformokon (például Symbian, Windows Mobile, Android, iPhone, Palm OS operációs rendszereken) mennek, mint az asztali, illetve hordozható számítógépeken futó alkalmazások.

Távoli felügyelet
| A mobileszköz-menedzsment megoldás az okostelefonok és a rajtuk tárolt információk, alkalmazások, illetve a kommunikációs folyamatok védelmét, flottában történő menedzselését teszi lehetővé. A szolgáltatással néhány készüléktől a több ezres vállalati flottákig kezelhetik a mobil eszközöket, elsősorban az okostelefonokat. A szolgáltatás bármely mobiloperátor hálózatában üzemeltetett, internet előfizetéssel rendelkező mobil készüléken igénybe vehető, amennyiben a készüléken futó operációs rendszer támogatja az MDM mobil kliens futtatását.

Az MDM alkalmazással az operátor vagy az adott cég informatikai szakembere távolról alkalmazásokat tölthet fel, frissítéseket küldhet a cég mobil eszközeire, kijavíthatja a készülékeken előforduló hibákat, zárolhatja vagy éppen törölheti a készülékeken található kritikus információkat, távoli adatmentéseket kezdeményezhet, illetve a készülék elvesztése, vagy adatvesztés esetén visszatöltheti a felhasználó készülékére a központilag korábban lementett adatokat. Az MDM megoldás csökkenti a készülékproblémából adódó szolgáltatás-kiesés időtartamát, mérsékli az üzemeltetési költségeket, illetve javítja a cég működésének hatékonyságát.

Gyorsan bővülő piac | Menyhért Zoltán szerint elsősorban a nagyvállalati és intézményi szegmensekben van létjogosultsága a szolgáltatásnak, mivel főleg ezekben szegmensekben olyanok a biztonsági és egyéb üzemeltetési igények, amelyek indokolják a szolgáltatás igénybevételét. Hozzátette: az előrejelzések alapján gyors felfutás várható az okostelefonok, és ezzel párhuzamosan a mobil vállalati alkalmazások elterjedésében, amely indokolja az mobileszköz-menedzsment egyes cégeknél, illetve intézményeknél történő bevezetését. A várhatóan gyorsan bővülő MDM-piacon a Magyar Telekom legalább 10-15 ezer felhasználót szeretne elérni 1-2 éven belül.

Önvezető kamionoknak szánt úthálózatot tervez Japán

A szigetország kormánya egy sor digitális fejlesztés mellett az autonóm járművekkel végzett áruszállítást is szeretné mihamarabb bevezetni.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.