Finomította szolgáltatói szerződését a Microsoft. Van benne néhány érdekesség az MI-szolgáltatások használatóságáról is.

A Microsoft az utóbbi egy évben szinte mindent a mesterséges intelligenciára húzott fel. Amivel valószínűleg a legtöbben találkoztak, az a Microsoft 365-be és a Teamsbe integrált szolgáltatás, amiért vállalati környezetben havi 30 dollárt kell fizetni. Ez elég borsos összeg, de pontosan miért is fizet egy vállalat minden "copilotozó" dolgozója után?

Erről szép számmal keringenek vicces történetek a szakmában. Például amikor arra kérték az MI-t az egyik, technikai részletek tisztázásáról szóló fejlesztői meeting után, hogy készítsen róla összefoglalót, az a másfél órás, izzastó megbeszélés lényegi részét tovább már nem fokozható tömörséggel foglalta össze: "technikai részletekről volt szó".

Az ilyen esetekről persze kevesebb szó esik a gyártók közleményeiben, de közvetve mégis kiolvashatók innen-onnan – mondjuk a Microsoft új, idén szeptember 30-án hatályba lépő szolgáltatási szerződésének szövegéből. Abból ugyanis kiderül, hogy a szoftvergyártó szerint továbbra sem kellene túlságosan komolyan vennünk MI-szolgáltatásait. Tegyük hozzá: a Microsoft soha nem is ígérte, hogy a Copilot egyfajta titkos tanácsadóként vagy szakértőként segít majd a komoly döntések meghozatalában. Ehelyett közleményeiben megelégszik egy kellően homályos szlogen, a "hatékonyságnövelés" (jelentsen az bármit) ismételgetésével.

Külön kezelik a végfelhasználói és kereskedelmi MI-t

A cég a szolgáltatási szerződésben most határozottabban szétválasztotta a konzumer és az üzleti Copilot felhasználási feltételeit. Míg előbbire a Bingnél meghatározottak vonatkoznak, utóbbi egy sor önálló pontot kapott. A két szöveg között persze van átfedés, tartalmilag mindenképpen.

Ami a használhatóságot illeti, az új szerződés szövegének első pontja össze is foglalja a lényeget, már ami a temék üzleti használhatóságát illeti: ezeket a szolgáltatásokat nem arra tervezték, és nem is arra szánták, hogy helyettesítsék a szakmai tanácsadást. Tehát a Copilot nem alkalmas arra, hogy döntéseket hozzon, vagy kiementei alapján döntéseket hozzanak.

Persze ez korábban is így volt, csak kevésbé kategorikusan fogalmazott a szoftvergyártó: tavaly, a Bing Copilotjánál még azt hangsúlyozta, hogy az online szolgáltatások szórakoztatási célokat szolgálnak, nem hibamentesek, előfordulhat, hogy nem az elvárásoknak megfelelően működnek, és helytelen információkat generálhatnak.

Az már új, üzleti felhasználásra vonatkozó szövegbe is belekerült, hogy tilos a rendszert többek között adatgyűjtésre használni. Kategorikusan tiltják továbbá reverse engineeringet, külön kiemelve a Microsoft által telepített mesterségesintelligencia-modelleknél használt súlyok, algoritmusok vagy bármilyen mögöttes rendszerek visszafejtését.

Szintén tiltja az új szöveg, hogy közvetlenül vagy közvetve bárki felhasználja a Microsoft MI-szolgáltatásait vagy az azokból származó adatokat más MI-szolgáltatás létrehozására, betanítására vagy javítására.

Cloud & big data

Nehéz jelzőket találni az Nvidia teljesítményére

Az MI-csipek iránti keresletnek köszönhetően egy év alatt közel duplázódott a bevétel. Mindezt úgy, hogy már a tavaly ilyenkori eredmény sem volt gyenge...
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.