A Microsoft 2020 januárjában adta ki utolsó frissítőcsomagját a 2009-ben megjelent Windows 7-hez, amivel formálisan is megszűnt az operációs rendszer támogatása. A vállalati ügyfelek azonban idén januárig haladékot kaphattak a kiterjesztett biztonsági támogatást (ESU – Extended Security Updates) formájában, ami funkcióbővítéssel már nem járt, de a biztonsági réseket továbbra is befoltozták rajta keresztül. Az ESU költséges szolgáltatás, amelyre nem vezető igénybe mennyiségi licencelés, díja pedig évente dupálzódott: egyetlen Windows 7 Enterprise változat ESU-támogatása összességében 175 dollárba, egy Windows 7 Pro változaté pedig annál is többe, 350 dollárba került a vállalkozásoknak.
A Windows 7 Professional és Enterprise kiadásai mától azonban már a kiterjesztett biztonsági frissítéseket sem kapják meg, mint ahogy a 2013-ban piacra került Windows 8.1 is most ért életciklusa végére. Ahogy azt a gyártó is hangsúlyozza, a legtöbb Windows 7-es eszköz nem felel meg a Windows 11-re való frissítés hardveres követelményeinek. Ezek frissíthetők ugyan Windows 10-re a szoftver teljes verziójának megvásárlásával, de a Microsoft felhívja rá az ügyfelek figyelmét, hogy 2025. október 14-én a Windows 10 támogatása is véget ér – vagyis eseteként jobb megoldás lehet az eszközök cseréje.
A BleepingComputer mindezzel kapcsolatban a Statcounter globális adatait idézi, melyek szerint jelenleg a Windows 7 még mindig az összes windowsos gép több mint 11 százalékán fut világszerte, míg a Windows 8.1 részesedése 2,59 százalékos. Ez annak ellenére is így van, hogy más gyártók már korábban megszüntették a támogatást: az Nvidia például 2021 októbere óta nem biztosít Windows 7 és Windows 8.1 illesztőprogramokat. A Microsoft Edge böngésző jövő héten megjelenő 109-es verziója egyébként szintén az utolsó lesz, amelyik a Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 és Windows Server 2012 R2 rendszerek mellett még Windows 7- és Windows 8/8.1-támogatással érkezik. A Google pedig tavaly ősszel közölte, hogy valószínűleg ott is lezárul a támogatás a Chrome februárban érkező 110-es kiadásával.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak