Novemberre ígérték a döntést, de várhatóan december hatodikán érkezhet az EU jóváhagyása. A Microsoftnak a hírek szerint több engedményt is kellett tennie.

A Microsoft a nyár elején robbantott a hírrel, miszerint történelmi összegért, több mint 26 milliárd dollárért megvásárolja a LinkedIn-t. Az ilyen hatalmas ügyletek tényleges keresztülviteléhez természetesen egy sor hatósági vizsgálatra és engedélyre van szükség. A cég ebből a szempontból nem áll rosszul, hiszen például az USA-ban már megvan a pecsét. Az Európai Unió illetékeseivel azonban komolyabb birkózás folyt a színfalak mögött. Ha minden igaz, körvonalazódik a megállapodás, és várhatóan két héten belül hivatalosan is zöld utat kap az akvizíció.

Jobb későn...

Az Európai Bizottság eredetileg a hét elejére, november 22-re ígért döntést az ügyben, ám ezt a határidőt már nem fogják tartani. A Reuters értesülései szerint azonban csak kis csúszásról van szó, és december 6-án megkaphatja a redmondi cég az áhított jóváhagyást. Ehhez azonban a Microsoftnak komoly engedményeket kellett tenni.

Utóbbiak között említhető az a vállalás, hogy a cég más professzionális közösségi hálózatok számára továbbra is nyitva hagyja a kaput az együttműködésre az olyan irodai alkalmazásaiban, mint amilyen az Outlook levelező rendszer. A Microsoftnak azt is meg kellett ígérnie, hogy a PC-gyártók kezét nem köti meg, és azok szabadon megválaszthatják, hogy windowsos számítógépeiken meghagyják-e alapbeállításként a LinkedIn gyorselérését.

Ellenvélemények

A gigaüzlet versenyt korlátozó következményeit többen is hangoztatják, de mind közül leghevesebben a Salesforce igyekezett megfúrni a felvásárlást. Ez mondjuk nem véletlen, hiszen pont ők maradtak alul a LinkedIn-ért vívott licitháborúban. A kaliforniai cloudos CRM-szolgáltató vezető jogásza még szeptemberben aggódott nyilvánosan az innováció és a fair verseny jövőjét illetően, ami szerinte veszélybe kerül a LinkedIn Microsofthoz kerülésével.

Burke Norton szerint ha a redmondiak kezébe kerül több mint 200 ország 450 felhasználójának össze lényeges munkahelyi- és karrieradata, azzal lehetőséget kapnak arra, hogy ezt a különleges adatbázist felhasználva tisztességtelen előnyhöz jussanak a riválisokkal szemben. Hogy milyen szerepet játszottak a tárgyalások során a versenytársi panaszok, azt nem lehet pontosan megállapítani, mindenesetre a fentebb említett engedmények részben ezeket az aggodalmakat igyekeznek semlegesíteni.

Gond azért akad

Bár az uniós ámen hamarosan megérekezhet, a Microsoft számára nem alakul a legjobban a helyzet. Múlt héten például Oroszországban tették elérhetetlenné a LinkedIn teljes hálózatát, mert a cég nem tett eleget egy 2014-ben elfogadott, de csak idéntől "élesedett" jogszabálynak, ami arra kötelezi a külföldi cégeket, hogy az orosz állampolgárok adatait az ország területén lévő adatközpontokban tárolják. Az orosz probléma annyira azért nem veszélyezteti a globális üzletet, hiszen a legfrissebb adatok szerint mindössze 6 millió felhasználót jegyzett a LinkedIn Oroszországban.

Nem azonnali, ellenben sokkal nagyobb hatása lehet a professzionális közösségi hálózat eredményeire az, hogy a legnagyobb rivális megkezdte a nyílt támadást az eddig viszonylagosan védett szegmensben. A Facebook ugyanis épp most novemberben kezdte tesztelni az álláshirdetések elhelyezését a céges oldalakon. Ez pedig, ha kellő lendületet kap, alaposan alávághat a LinkedIn eddigi közvetlen bevételeinek. Más kérdés, hogy a Microsoftnál a saját termékeikkel történő integrálásból talán máris több hasznot remélnek, mint pusztán hirdetések és prémium előfizetések értékesítéséből.

 

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.