Mark Zuckerberg kisgömböcként dagadó birodalma az álláshirdetési piacot is bekebelezné.

A kifejezetten üzleti célokra kitalált LinkedIn egy ideig viszonylagos békében megvolt az inkább személyes, mindennapi témákat pörgető Facebook árnyékában. A közösségi média szupernehézsúlyú bajnokának azonban ahogy nő, úgy jön meg egyre jobban az étvágya. Amerikában most éppen azt tesztelik, miként tudnák rászoktatni a céges oldalakat arra, hogy állásaikat is a Facebookon hirdessék.

Indul a becsatornázás

A TechCrunch szúrta ki először, hogy közösségi oldalán a menüsávban megjelent a Jobs, azaz Állások lehetőség is. A funkció tesztelését később a cég megerősítette. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, először kisebb léptékben szondázzák a fejlesztés alatt álló lehetőségeket, majd a visszajelzések alapján eszközölt esetleg módosításokkal léptetik életbe a szélesebb közönség számára.

A Jobs gombra kattintva a céges oldalaknak lehetőségük lesz kifejezetten álláshirdetésekre szabott bejegyzések közzétételére. Ebben a pozíció részletei, mint például a fizetés és a munkakör jellege, leírása is jól elkülöníthetően jelenhetnek meg. A kialakítás egyben segítheti a bejegyzés megkülönböztetését a hírfolyam többi cikke között. A futó állásajánlatok kapnak egy gyűjtőoldalt is a vállalkozás facebookos lapján belül, így a cégek oda tudják irányítani az általánosságban érdeklődő álláskeresőket.

Az álláshirdetésre jelentkezők dolgát megkönnyítendő a jelentkezéssel kapcsolatos infromációkat a Facebook a személy adatlapja alapján automatikusan kitölti, így viszonylag gyorsan letudható lesz a folyamat. A jelentkezésekről a cégek direkt üzenet formájában értesülnek, de valószínűleg megoldható lesz ezek azonnali továbbítása a toborzásért felelős munkatárs vagy csoport felé elektronikus levélben.

Ígéretes frontot nyitnak

Az álláshirdetések beemelésével a Facebook teljesen nyilvánvaló háborút indít a professzionális közösségi hálózatként emlegetett LinkedIn ellen, amelyet nem is olyan rég szép summáért vásárolt meg a Microsoft. Ugyan ebben a témában a Facebook számít kezdőnek, de egyáltalán nem látszik reménytelennek a rivális piaci szereplő "lerablása".

Ha csak a nyers számokat nézzük, a Facebook több mint háromszoros előnyben van a felhasználói kör tekintetében (1,8 milliárd fő kontra szűk 500 millió). Igaz, hogy a lájkolók táborában rengeteg fiatal és egyre több idősebb ember is megtalálható, akiket még vagy már nem érdekel a munkalehetőség, ám a facebookos aktivitás össze sem hasonlítható a LinkedIn működésével. Utóbbit jellemzően csak akkor használják a felhasználók, ha éppen állást keresnek, vagy elhelyezkedtek és ezért frissítik a profiljukat. A Facebooknál tehát vastagon benne van az a lehetőség, hogy olyan emberek elé kerül a hirdetés, akik ugyan nem kerestek aktívan állást, de az olvasottak alapján mégis úgy döntenek, megpróbálkoznak a jelentkezéssel.

Amennyiben sikerül rávenni a cégeket, hogy használják az új funkciót, az természetesen közvetlen bevételnövekedést is hozhat, hiszen az itteni bejegyzéseket nyilván a Facebook felületein próbálják majd még láthatóbbá tenni. A facebookos adatlapok mondjuk nincsenek olyan szinten kitöltve karrierinformációkkal, mint egy átlagos LinkedIn profil, de a hatalmas merítési bázis miatt valószínűleg így is lesz bőven lehetősége a munkáltatóknak arra, hogy kellő számú és megfelelően kvalifikált emberhez jutassák el ajánlatukat.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.