Amelyik eszköznek van bluetooth-os kapcsolata, az fel is törhető - bizonyították ismét a tételt egy biztonsági cég munkatársai.

Az F-Secure szakemberei fedezték fel azt a biztonsági rést egy kereskedelmi forgalomban kapható, applikációval összekötött teszteszközön, amelyet kihasználva meghamisíthatóvá válnak a koronavírus-teszt eredményei.

Az Ellume COVID-19 Home Test elnevezésű terméke a gyártó ígérete szerint 2 éves kor felett 15 percen belül szállítja a megbízható eredményt egy egyszerű, otthon is elvégezhető, egyszer elvégzendő folyamattal. A teszthez szükség van egy dedikált alkalmazásra is, amely a felhasználót végigvezeti a pontos teendőkön, illetőleg Bluetooth-on keresztül közvetlenül begyűjti a minta elemzéséből előálló eredményt.

Fals pozitív

Ez utóbbi eleme a tesztnek azonban jelentős kockázatokat hordoz, mutattak rá kísérletükben az információbiztonsági vállalat kutatói. A szakértőknek ugyanis sikerült azonosítani és kívülről módosítani az eredményeket tartalmazó adatforgalmat. Mindezt még azt megelőzően, hogy az Ellume alkalmazása feldolgozta volna az információkat.

A történtek már csak azért is problémásak, mivel az app a teszteredményeket simán továbbította abba a rendszerbe, amely azt hivatott igazolni, hogy az adott személy megfelel az USA-ban érvényes beutazási előírásoknak.

Szerencsére az érintett gyártó gyorsan és megfelelően reagált a feltárt sérülékenységre. A biztonsági rés befoltozására egyébként az F-Secure maga szolgált iránymutatással. Ennek mentén megerősítették a hamis eredmények kiszűrését célzó ellenőrzési eljárást, illetve fejlesztették az androidos alkalmazással kapcsolatos biztonsági protokollt.

Az Ellume témában nyilatkozó munkatársa a fenti lépések mellett azt is közölte, hogy visszamenőleg ellenőrizték az összes eddig készült teszt eredményét. A vizsgálat pedig arra jutott, hogy nem történt egyetlen visszaélés sem az ügyben. A gyártó képviselője ugyanakkor igyekezett a kellemetlen eset élét azzal elvenni, hogy a hagyományos, nem digitális teszteszközöket ennél lényegesen egyszerűbb módon (akár sima víz felhasználásával) is be lehet csapni.

Biztonság

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.