Arról már többször írtunk, milyen fontos az álláskeresés szempontjából a közösségi jelenlétünk irányítása. Egy kutatás azonban arra is rámutat, nem csak saját Facebook-posztjaink és fotóink fontosak, a teljes internet rejtegethet ránk nézve kínos találatokat, amelyek akár jelenlegi állásunkat is veszélyeztethetik.
Korábbi infografikánkban és cikkünkben már vázoltuk, hogyan baltázhatunk el egy állásinterjút azzal, hogy nyilvánosan mutogatjuk a rólunk készült kínos fotókat és furcsa bejegyzéseket a közösségi oldalakon. Ugye, azóta mindenki letörölte vagy privátra állította a rá nézve nem épp hízelgő tartalmakat Facebookon? Mostani infografikánk a következő lépést vázolja: konkrétan a teljes interneten érdemes pozitív képet kialakítanunk magunkról, mielőtt jövőbeni (vagy épp jelenlegi) főnökünk nekiállna "ráguglizni" a nevünkre...

Kellemetlen találatok A Facebook korában sokan talán arról is hajlamosak elfeledkezni, hogy bizony a közösségi korszak előtt is keletkezhettek róluk ilyen-olyan bejegyzések, fotók az interneten, de akár ma is bárki megemlíthet minket egy blogban, vagy furcsa multimédiás tartalmakat jelentethet meg rólunk egy fórumon.

Márpedig a jövőbeni és jelenlegi munkaadók, fejvadászok és HR-esek nagy része - még azok is, akik Facebook terén még járatlanok - a Google keresést már gyorsan és könnyen használják. Az alábbi infografikából kiderül: egyáltalán nem csak a nárcizmusunkat élhetjük ki, ha rákeresünk saját nevünkre, sőt! Kifejezetten fontos néha mélyelemzést végezni a weben, mi is látszik rólunk "kifelé".



forrás: KBSD / Mashable

Nincs több titok: fejvadászok és a közösségi média [infografika]
Munkába állt az internetgeneráció [infografika]
Megosztó viselkedés: így lájkolunk [infografika]

Az EU-ban sem áll túl jól a TikTok szénája

Miközben az USA-ban a teljes betiltás fenyegeti, az öreg kontinensen bizonyos elemeit iktatnák ki a kínai tulajdonú alkalmazásnak, mert a gyanú szerint rossz hatással van a fiatalokra.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.