Arról már többször írtunk, milyen fontos az álláskeresés szempontjából a közösségi jelenlétünk irányítása. Egy kutatás azonban arra is rámutat, nem csak saját Facebook-posztjaink és fotóink fontosak, a teljes internet rejtegethet ránk nézve kínos találatokat, amelyek akár jelenlegi állásunkat is veszélyeztethetik.
Korábbi infografikánkban és cikkünkben már vázoltuk, hogyan baltázhatunk el egy állásinterjút azzal, hogy nyilvánosan mutogatjuk a rólunk készült kínos fotókat és furcsa bejegyzéseket a közösségi oldalakon. Ugye, azóta mindenki letörölte vagy privátra állította a rá nézve nem épp hízelgő tartalmakat Facebookon? Mostani infografikánk a következő lépést vázolja: konkrétan a teljes interneten érdemes pozitív képet kialakítanunk magunkról, mielőtt jövőbeni (vagy épp jelenlegi) főnökünk nekiállna "ráguglizni" a nevünkre...

Kellemetlen találatok A Facebook korában sokan talán arról is hajlamosak elfeledkezni, hogy bizony a közösségi korszak előtt is keletkezhettek róluk ilyen-olyan bejegyzések, fotók az interneten, de akár ma is bárki megemlíthet minket egy blogban, vagy furcsa multimédiás tartalmakat jelentethet meg rólunk egy fórumon.

Márpedig a jövőbeni és jelenlegi munkaadók, fejvadászok és HR-esek nagy része - még azok is, akik Facebook terén még járatlanok - a Google keresést már gyorsan és könnyen használják. Az alábbi infografikából kiderül: egyáltalán nem csak a nárcizmusunkat élhetjük ki, ha rákeresünk saját nevünkre, sőt! Kifejezetten fontos néha mélyelemzést végezni a weben, mi is látszik rólunk "kifelé".



forrás: KBSD / Mashable

Nincs több titok: fejvadászok és a közösségi média [infografika]
Munkába állt az internetgeneráció [infografika]
Megosztó viselkedés: így lájkolunk [infografika]

100 millió dollárnyit zsarolt össze a Conti utódcsapata

A Black Basta valószínűleg a hírhedt orosz Conti hekkerbanda egykori tagjaiból állt össze tavaly, és úgy tűnik, rögtön nagyon sokat kaszáltak.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.