Formális partnerséget jelentett be a Sony és a Discord, melynek részletei egyelőre nem teljesen világosak, de az biztos, hogy a japánok a jövőben sokkal szorosabbra akarják fűzni a kapcsolatot. A bejelentés annak fényében lesz igazán érdekes, hogy pár hete még nagyon úgy tűnt, hogy a rivális Microsoft teljes egészében megszerzi a videójátékos körökben közkedvelt kommunikációs rendszert.
Bevásárolták magukat
A Sony Interactive Entertainment blogján megjelent tájékoztatás szerint a játékosok egymás közti kapcsolattartását elősegítő közös munka már javában zajlik. A japán vállalatbirodalom játékkonzoláért felelős leányvállalat azt szeretné elérni, hogy a Discord és a PlayStation lehetőségeit egybegyúrva a felhasználók minél könnyebben tudjanak egymással beszélgetni, kapcsolatot és közösségeket építeni akár platformokon átívelő módon is.
A Sony eltökéltségét mutatja, hogy a partnerségről szóló bejegyzésből kiderült, a cég kisebbségi tulajdonrészt szerzett a Discordban a legutóbbi tőkebevonási körben. Ennek nagyságrendjét nem közölte a vállalat, de azt lehet tudni, hogy a tavaly decemberben lebonyolított akció 100 millió dollárt mozgatott meg, ami közel 7 milliárdra értékelte a startupot.
Mint ahogy egyelőre az sem világos, hogy a két fél közötti integráció pontosan milyen formában valósul meg. Annyi tudható mindössze, hogy a konkrét bevezetés valamikor 2022 elején várható. Hogy ez a PlayStation konzolokon használható dedikált Discord-alkalmazás lesz-e, vagy valami más típusú integráció, arról az elkövetkező hónapokban derülhetnek ki részletek.
Játékos kommunikáció
A több mint 140 millió havonta aktív felhasználóval bíró Discord "természetes szövetségese" lehet bármelyik játékiparban érdekelt szereplőnek, mivel a kommunikációs platform elsősorban a videójátékosok között örvend nagy népszerűségnek. Nem véletlen, hogy az Xbox konzoljai lévén szorosan érintett Microsoft is komolyan megkörnyékezte az alig több mint 5 évvel ezelőtt alapított vállalkozást. A több mint 10 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatot azonban a sajtóértesülések alapján végül elutasította a Discord. A döntés hátterében az állhatott, hogy a cég kellően erősnek érzi magát ahhoz, hogy önállóan is fejlődni tudjon, miközben mindezzel egy esetleges tőzsdére lépés lehetőségét is nyitva hagyják.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak