A licitet végül nem a Dialog, hanem a Microchip Technology nyerte. A végleges ár közel 3,6 milliárd dollár.
Hirdetés
 

Tavaly szeptemberben úgy tűnt, nem lesz különösebb meglepetés az eladósorba került Atmel felvásárlásában. A Dialog ajánlatát már a két vállalat igazgatótanácsa is jóváhagyta, amikor újabb jelentkező akadt. A Cypress Semiconductor is bejelentkezett, amely ráadásul ugyanúgy a beágyazott rendszerek, mikrokontrollerek és a flash memóriák piacán mozog, mint az Atmel.

A nevető harmadik

Most azonban minden borult, mert nevető harmadikként jött a Microchip Technology, és rövid úton nyélbe is ütötte az üzletet, amivel egy időben megszűnt a Dialoggal kötött megállapodás is. A mérleget az billentette a Microchip Technology felé, hogy készpénzben többet fizet részvényenként.

Az ügylet értéke 3,65 milliárd dollár. A Dialog összességében többet ígért a cégért, 4,6 milliárdot, ám az ajánlat készpénzes része jóval soványabb volt: részvényenként mindössze 4,65 dollár, szemben a Microchip 7 dolláros ajánlatával, amihez még jön részvényenként 1,15 dollár értékben Microchip részvény. A Dialog részvényesei amúgy nem örültek volna azt ügyletnek, amikor tavaly bejelentették a felvásárlást, a vállalat részvényei esni kezdtek. A felvásárlás hírére viszont a Microchip részvények ára emelkedett.

Mivel a Dialog és az Amtel között tavaly már létrejött egy előzetes megállapodás, a visszalépésért az Amtel 137 millió dollár bánatpénzt fizet.

Arccal az IoT felé

A Microchip lényegében egy konkurensét szerezte meg. Ahogy az Atmel, úgy az 1987-ben alapított Microchip is a beágyazott rendszerek, mikrokontrollerek terén erős.

Az utóbbi években több fontos bevásárlása is volt. 2012-ben szerezték meg a Standard Microsystems Corporationt (SMSC). Már az a bevásárlás is az Internet of Things szellemében történt. Az SMSC-nek ugyanis nagyon erős pozíciói voltak az autóiparban, de mikrokontrollerek, érzékelők mellett a konzumer eszközök (pl. vezeték nélküli hifi eszközök) és a beágyazott rendszerek piacán is jól állt.

2014-ben a vezeték nélküli megoldásokat fejlesztő tajvani ISSC Technologiest vette meg 330 millió dollárért, tavaly pedig a Micrel került a birtokába mintegy 840 millióért.

A mostani felvásárlás azért is jelentős a vállalat számára, mert egy vele sok szempontból összemérhető nagyságú, ráadásul konkurens vállalatot sikerült megvennie. A Microchip nettó bevétele 2014-ben meghaladta az 1,9 milliárd dollárt, alkalmazottainak száma 8600. Az Atmel nettó bevétele ugyanabban az évben 1,4 milliárd dollár volt, alkalmazottainak száma pedig 5000.

A szinergiákból és a két cég párhuzamos tevékenységeinek egyesítéséből a 2018 áprilisában kezdődő üzleti évben mintegy 170 millió dolláros költségmegtakarítással számol a Microchip.

Piaci hírek

Vodafone-t cserélt Yettelre a magyar állam

A 4iG viszont az Antenna Hungárián keresztül immár a Vodafone 70,5 százalékát birtokolja.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

Felderítés nélkül csatába menni – nagyjából ehhez hasonlítható az automatizált rendszereket nélkülöző kibervédelem. A mesterséges intelligencia mindkét oldalon beszállt a küzdelembe.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.