Az infokommunikációs szektor kiemelkedő szereplőinek odaítélt Gyurós Tibor-díjat idén Kő Róbert, a Dorsum Zrt. alapítója kapta.

Immár hagyományosnak tekinthető, hogy az IVSZ - Digitális Vállalkozások Szövetsége a szeptemberben rendezett MENTA konferencia keretében adja át az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2001 óta minden évben kiosztott elismerésben ezúttal Kő Róbert (a képen jobbról a második), a fintech megoldásaival a nemzetközi piacokon is jelen lévő magyar vállalat, a Dorsum Zrt. alapítója, igazgatósági elnöke részesült.

Az iparági érdekvédelmi szervezet közleménye kiemeli, hogy a közel 300 főt foglalkoztató, budapesti székhelyű Dorsum piacvezető a tőkepiaci szoftverrendszerek területén, és leányvállalatokat működtet Romániában és Bulgáriában is. Rendszereinek használói között a legnagyobb bankok, befektetési társaságok, a vagyonkezelők több mint egyharmada, valamint több biztosítótársaság is szerepel. A Dorsum célpiacát képezik a közép-kelet-európai országok és néhány kiemelt nyugat-európai ország is. 2015-re ugyanis a vállalat gyakorlatilag kinőtte Magyarországot, ezért a Dorsum külföldi ügyfelek felé nyitott a vagyonkezelés réspiacán.

"Inspiráló ennyi izgalmas menedzseri pályát megismerni a digitális gazdaság különböző szegleteiből, épp ezért Az Év Menedzsere díjat odaítélni valakinek, sosem egyszerű döntés. Végül azért Kő Róbertet emelte ki a zsűri, mert kitartóan építi vállalkozását évtizedek óta, és nemcsak hazánkban, hanem külföldön is sikerre tudta vinni a céget. Bízunk benne, hogy Róbert és a Gyurós-díj többi nagyszerű jelöltjének példái motiválóan hatnak a szektor további vezetői számára is, hogy hasonlóan újszerű és innovatív gondolkodással, valamint kitartással vezessék sikerre saját vállalkozásaikat is, mégha néha korlátokba is ütköznek" - kommentálta az idei zsűrizést Vinnai Balázs, az IVSZ elnöke.

Rájuk is figyeltek

Az idei Gyurós-díj shortlistjére került Bruzsa Géza, az Instacasht fejlesztő Fintrous Group vezetője, amely egy digitális részletfizetés, úgynevezett BNPL megoldásokat kínáló magyar fintech startup vállalkozás. Célja, hogy a vásárlók könnyedén és gyorsan tudjanak részletfizetést igényelni anélkül, hogy ehhez hosszadalmas banki ügyintézésre lenne szükség. Az InstaCash BNPL szolgáltatása teljesen digitális, így nincs szükség papíralapú dokumentumok, például munkáltatói igazolás beszkennelésére és megosztására a szolgáltatás használata során.

Ugyancsak shortlistes idén Szurdi Miklós, a Sonrisa Kft. ügyvezetője, amely egy kétfős fejlesztőcégből nőtte ki magát egy két földrészen, jelenleg négy országban is munkavállalókat foglalkoztató vállalkozássá, számos iparágból érkező nemzetközi ügyfélkörrel. Szurdi emellett alapítója a Kodesage nevű startupnak is, amely a szoftverfejlesztés dokumentációja területén a munka hatékonyságát növelő, mesterséges intelligenciával támogatott megoldásokat kínál. Technológiája megkönnyíti a nagyvállalatok belső fejlesztésű szoftvereinek karbantartását és modernizálását, mivel képes automatikusan generálni és frissíteni szoftverek dokumentációját.

(Fotó: IVSZ)

Közösség & HR

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.