Hétfőtől újabb e-egészségügyi szolgáltatást indít a Magyar Telekom a szakorvosi és gyógyszerészi gondozást kiegészítő PraxisPlatform beteggondozási rendszerére építve. A társaság a következő két-három évben komoly felfutást vár az e-health piacon – jelentették be a távközlési nagyvállalat csütörtöki tájékoztatóján.

Az utóbbi néhány év gyakorlatának megfelelően a jövőben is nyitni kíván a Magyar Telekom a távközlésen kívüli iparágak, ágazatok felé, az egyik ilyen fontos területnek az egészségügyet tartja a cég – emelte ki Pukler Gábor, a távközlési nagyvállalat innovációs és üzletfejlesztési igazgatója. Hozzátette ezt a stratégiát akvizíciókkal, mint a kórházi informatikával foglalkozó ISH Kft. megvétele és saját fejlesztésekkel egyaránt erősíti a cég. A most bejelentett beteggondozási rendszer mellett már folyik egyéb e-egészségügyi eszközök és szolgáltatások fejlesztése is.

A pácienseknek ingyenes A hétfőtől induló szolgáltatás alapja a pácienseknek ingyenesen igénybe vehető PraxisPlatform beteginformációs rendszer, amelyet a Magyar Telekom és a Praxis Platform Kft. közösen fejlesztett ki, és amelyhez szeptembertől már nem csak a szakorvosokon, háziorvosokon keresztül csatlakozhatnak az érdeklődők, hanem az Alma Patikákban is.

A szolgáltatás révén az orvos és a gyógyszerész közérthető formában és a beteg számára megfelelő csatornán keresztül oszthat meg minden olyan információt a betegséggel és a kezeléssel kapcsolatban, amire nincs idő a rendelés vagy gyógyszertári találkozások alkalmával. Ezeket az információkat - a PraxisPlatform weboldala mellett - SMS-ben, email-ben vagy telefonon keresztül, személyre szabva kapja meg a páciens, általa meghatározott időpontban.

A rendszer teljesen interaktív, a betegek bármikor kapcsolatba léphetnek orvosukkal vagy gyógyszerészükkel a PraxisPlatformon keresztül. Ezen kívül lehetőségük van rögzíteni betegségükkel kapcsolatos élettani adataikat, amelyeket orvosuk vagy gyógyszerészük folyamatosan nyomon követhet a távolból.

A PraxisPlatform rendszert 2010-ben kezdték el fejleszteni, a szolgáltatás 2011 őszén vált elérhetővé a páciensek és az orvosok számára. A rendszerhez eddig 3400 orvos csatlakozott. A beteggondozás azonban ma már egyre inkább előtérbe kerül a gyógyszertárakban is. “A gyógyszerészi gondozást sokan nem veszik igénybe Magyarországon, hiszen legtöbb esetben csak beszaladunk egy gyógyszertárba kiváltani a recepteket és megyünk is tovább” - hívta fel a figyelmet Feller Antal, az Alma Patikák tulajdonosa, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatója.

Speciális üzleti modell A pácienseknek ingyenesként meghirdetett szolgáltatás mögött álló üzleti modellt firtató kérdésünkre Pukler Gábor elmondta, hogy az információs rendszerben megjelenő tartalmakért fizetnek a gyógyszergyárak és egyéb tartalomgazdák, az ebből származó éves bevétel százmillió forintos nagyságrendű.

Heteken belül neten lesz a kórházi várólista
iKórlap: tablettel újíthatnak a magyar orvosok 

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.