A Microsofthoz vagy a VMWare-hez hasonló szoftvergyártók termékei mellett az Ubuntu Enterprise Cloud is megjelent a Dell portfoliójának infrastruktúra-megoldásai között.

Bár az Ubuntu jobbára asztali operációs rendszerként ismert, nem elhanyagolható a szerverek piacán betöltött szerepe sem, ami a legkülönbözőbb területeken megmutatkozik. Példaként említhető a Weta Digital, mely az Avatar 3D munkáit végeztette egy több mint 35 ezer processzormagot tartalmazó számítógépfarmmal, vagy a Wikipédia mögött álló Wikipedia Commons, mely 400 szerverét migrálta Ubuntura még 2008-ban. Az Ubuntu Linux projekt mögött álló szervezet, a Canonical üzleti stratégiájában egyre fontosabb szerepet kap a számítási felhő (cloud computing), ami ugyancsak elősegítheti az Ubuntu folyamatos beszivárgását a szerverek piacára.

A Dell a múlt héten jelentette be vállalati stratégiájának teljes körű átgondolását. Ennek részeként olyan tulajdonosi szoftvergyártók termékei mellé, mint a Microsoft vagy a VMWare, felvette portfoliójába az Ubuntu Enterprise Cloudot (UEC). A Canonical szerint ez az első valóban nyílt forrású megoldás, amely mögött jelentős szállító áll.

A Dell nyílt és megfizethető cloud infrastruktúrával próbálja meghódítani az új ügyfeleket. Royal Gill, a Dell Data Center Solution (DCS) divíziójának általános igazgatója szerint ügyfeleiknek ebben a piaci szegmensben gyorsan és könnyen telepíthető megoldásokra van szüksége, amelyek lerövidítik a megtérülési időt, és nagymértékben csökkentik a teljes birtoklási költséget (TCO) is. Ezekre az igényekre válaszul a Dell különböző használati esetekre optimalizált konfigurációkat állít össze, amelyek a Dell PowerEdge-C hardvereit és az Ubuntu Enterprise Cloudot, valamint teljes körű technikai támogatást tartalmaznak.

A A Dell megoldása az Ubuntu 10.04 LTS-re épül, megjelenésének várható időpontja április 29.
 

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.