A Google két évvel ezelőtt indított böngészője második születésnapjára új verziót, szám szerint a 6-ost kapta. Eget rengető újdonságok nincsenek, inkább kisebb kozmetikai beavatkozásnak tekinthető az új Chrome.

2008-ban a Google olyan piacra merészkedett, ahol nagyon nehéznek tűnt az érvényesülés az Explorer csökkenő, de még mindig erőteljes túlsúlya, és a Mozilla Alapítvány agilis mozgású Tűzrókája mellett. Persze a keresőóriásnál megvolt a kellő erőforrás ahhoz, hogy értékelhető szeletet hasítson ki az érett stádiumban lévő böngészőpiacból.

Töretlen lendület | A Net Applications adatai szerint tavaly december óta mostanáig szűk 3 százaléknyi szelettel gazdagította a Google böngészője világszintű részesedését, ami magához képest 60 százalékos növekedést jelent. Jelenleg a felhasználók 7,5 százaléka választja a Chrome-ot netezéshez. Magyarországon ennél is népszerűbb, körülbelül minden tízedik képernyőn ezt nyitják meg itthon.

A 6-os verzióban az apróbb külsőségekben tetten érhető módosítások mellett megtalálható az intelligens űrlapkitöltési funkció. Ez utóbbival a felhasználót próbálják segíteni azzal, hogy a regisztrációknál, kérdőíveknél gyakran felbukkanó kérdésekre adott válaszokat a böngésző eltárolja, és szükség esetén automatikusan előhívja az internetező saját számítógépén lévő védett helyről. A bankkártyás adatok sosem tárolódnak el, kivéve, ha a felhasználó kifejezetten kéri.

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.