Bár bizonyos területen direkt konkurenciái egymásnak, a kábellel nem lefedett régiókba közösen vinne netet és tévét a Telenor és a UPC Direct.

Holnaptól közös csomagot kínál Magyarország két meghatározó távközlési szolgáltatója. Az egyelőre tesztidőszakra meghirdetett kezdeményezés lényege, hogy a Telenor szélessávú internetet, a UPC Direct pedig - akár HD minőségű - műholdas tévés tartalmakat biztosít egy kedvezményes csomagajánlat keretében. 

Tányéros tévé mobilnettel  A két cég ezzel a stratégiai partnerséggel szeretne újabb ügyfeleket megnyerni, értelemszerűen elsősorban azokat a területeket célozva, ahol a vezetékes szolgáltatások nem elérhetők. A szolgáltatáscsomagok a bevezetésről kiadott közlemény tanúsága szerint a kezdeti időszakban bizonyos területeken, a későbbiekben pedig országosan is elérhetők lesznek mindkét cég értékesítési hálózatán keresztül.

Az együttműködéssel kapcsolatban természetesen mindkét fél optimistán nyilatkozott. A Telenor részéről az utóbbi időszakban jelentős összegek segítségével megújult hálózat lehetőségeinek jobb kihasználása lehet az egyértelmű elvárás. Ez magyarul az amúgy is jól fogyó Hipernet csomagok fokozott értékesítését jelenti. A UPC Direct számára pedig az lehet vonzó az együttműködésben, hogy immár internetet is tudnak kínálni az ügyfeleiknek. A szélesebb portfólió pedig ösztönözheti a tévés szolgáltatások eladásait.

Keresik a helyüket  A távközlési szolgáltatók az egyre telítettebb, bizonyos szegmensekben évek óta eridálódó piacok, a fokozatosan, akár törvényi úton is lejjebb nyomott árak, vagy éppen a rendkívüli adóterhek miatt egyre több alternatív bevételi forrásra szorulnak. Így nem ritka, hogy egymás területére vagy számukra teljesen idegen terepre tévednek. Utóbbira volt példa a Magyar Telekom gázüzletágának megnyitása, de említhető maga a Telenor is, amelynél év elején indították be a többek között szerverbérlésre használható új szolgáltatási portfóliót.

A Telenor az ügyfélre terheli a távközlési adót
Szervert is bérelhetünk a Telenortól
Kemény, de izgalmas esztendő elé néz a hazai távközlési piac

Rasszista, gyűlölködő, Hitler-imádó posztokat tolt Musk "javított" chatbotja

A Grokot fejlesztő xAI alig győzi törölni az alig néhány nappal ezelőtt továbbfejlesztett generatív algoritmusból áradó szemetet.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.