A közösségi oldal egy újabb kínos hiányosságot pótol azzal, hogy a vállalkozások, termékek hivatalos oldalát gondozó adminisztrátorok most már saját nevükben is megnyilvánulhatnak.
Mindezidáig meglehetősen nehézkes és korlátozott volt a hivatalos facebookos oldalak adminisztrátorainak saját nevükben megszólalni az általuk gondozott felületen. Arra ugyan eddig is volt lehetőség, hogy egy üzenetet saját néven és ne az adott termék, vállalkozás nevében posztoljon az admin, ám például kommentelésnél vagy lájkolásnál mindig a hivatalos személyiség jelent meg.



Ki vagyok én?  Az adminisztrátorok élete azonban mostantól egy fokkal könyebbé válik azzal, hogy az általuk szerkesztett oldal tetején egy külön, Voice/Hangadás elnevezésű menüpont alatt világoskék sávban megjelenik, éppen milyen identitás (saját vagy céges) alatt vannak bejelentkezve. Ezt egy kattintással át is tudjuk állítani, és így már minden gond nélkül lehet kommentelni, lájkolni is saját nevünk alatt.

Ez ugyan csak egy apró kényelmi funkció, de a hónap elején bevezetett átfogó fejlesztésekkel együtt már használhatóság szempontjából kezdi megközelíteni a legegyszerűbb ügyfélkapcsolat-kezelő rendszerek képességeit a Facebook. Az említett egy hónappal ezelőtti módosítások után vált például lehetővé a bejegyzések időzítése illetve a többszintű jogosultsági rendszer az adminisztrátorok számára (lásd képünkön).

 

Bár nem csak az adminokat, hanem minden felhasználót érint, mégis érdemes itt is megemlíteni azt az egy héttel korábbi változtatást, aminek köszönhetően már a beegyzések kommentjei utólag is szerkeszthetők.

Finomodtak a Facebook-adminok lehetőségei
Jóvátehetjük hibáinkat a Facebookon

Csalóknak jöhet jól, hogy a ChatGPT még a nagyvállalatok címét is gyakran elhibázza

Egy információbiztonsági cég hívta fel a figyelmet arra, hogy a sokszor badarságokat tényként beállító chatbotokra való túlzott támaszkodás komoly lehetőségekkel kecsegteti netes bűnözőket.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.