Új állomáshoz érkezett a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet (NIIF Intézet) HBONE+ programja: átadták az új HD videokonferencia rendszert és az arra épülő szolgáltatásokat.
212 millió Ft-os beruházás eredményeképpen újul meg és bővül a magyar felsőoktatás, kutatás és közgyűjtemények számára rendelkezésre álló internetes videokommunikációs infrastruktúra. Ünnepélyes keretek között, élő videós bejelentkezésekkel tarkítva adták át az országszerte 30 helyszínre telepített nagyfelbontású videokonferencia rendszert a Magyar Tudományos Akadémiában.

Felzárkózás nagy felbontásban | Az NIIF Intézet közbeszerzés útján összesen 30 db High Definition (HD) H.323/SIP szabvánnyal kompatibilis, IP alapú videokonferencia berendezést szerzett be. A berendezéseket az NIIF infrastruktúra alkalmazóinak körében kiírt pályázat útján helyezte el a konvergencia-régiókban található felsőoktatási intézményekben, kutatóintézetekben és közgyűjteményekben. A kedvezményezett intézmények ily módon térítés nélkül juthattak hozzá a legkorszerűbb eszközökhöz.

Az intézmények munkatársai 1080p HD (full HD) minőségben kommunikálhatnak az NIIF Intézet által üzemeltetett nagysebességű HBONE hálózaton keresztül. Az eszközök a hazai intézmények közötti együttműködés mellett a szabványos működésnek köszönhetően a nemzetközi kapcsolattartásra is használhatóak.

Mintha itt lennének | A bejelentkező intézmények, többnyire egyetemek képviselői már az élesben működő rendszeren mondták el az újdonságoktól remélt lehetőségeket és új terveket. A vidéki intézmények vezetőitől többször is elhangzott: egy Budapesttől messzebb fekvő városból gyakran hosszadalmasabb eljutni a fővárosba, mint több szomszédos ország nagyvárosaiba, ezért az új rendszernek köszönhetően jóval "közelebb kerültek a tűzhöz". Az egyik bejelentkező így fogalmazott: bár több száz kilométernyire ül az átadó helyszínétől, mégis olyan, mintha ő is ott ülne az eseményen.


A közbeszerzési eljárást az amerikai Polycom gyártó termékeivel a KFKI Rendszerintegrációs Zrt. nyerte el. A videokonferencia végpontok Polycom HDX 8000-es típusúak, a szerver Polycom RMX 4000. A KFKI a kiépítés után 3 évig rendszertámogatást is nyújt a 212 milliós összértékű beszerzés működésében.

A beruházás eredményeként a következő intézményekbe és helyszínekre kerültek berendezések:
· MTA ATOMKI (Debrecen)
· MTA Szegedi Biológiai Központ
· Pannon Egyetem (3 helyszín: Veszprém, Keszthely, Nagykanizsa)
· Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár
· Pécsi Tudományegyetem (2 helyszín: Pécs, Szekszárd)
· Eszterházy Károly Főiskola (Eger, 3 helyszín)
· Budapesti Gazdasági Főiskola Salgótarjáni Intézet (2 helyszín)
· Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (2 helyszín)
· Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum
· Dunaújvárosi Főiskola (2 helyszín)
· Miskolci Egyetem (2 helyszín)
· Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (Tatabánya)
· Nyíregyházi Főiskola
· Nyugat-Magyarországi Egyetem (2 helyszín: Sopron, Szombathely)
· Szolnoki Főiskola
· Pázmány Péter Katolikus Egyetem (2 helyszín: Esztergom)
· Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar (Hódmezővásárhely)
· Széchenyi István Egyetem (Győr)

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.