Új állomáshoz érkezett a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet (NIIF Intézet) HBONE+ programja: átadták az új HD videokonferencia rendszert és az arra épülő szolgáltatásokat.
212 millió Ft-os beruházás eredményeképpen újul meg és bővül a magyar felsőoktatás, kutatás és közgyűjtemények számára rendelkezésre álló internetes videokommunikációs infrastruktúra. Ünnepélyes keretek között, élő videós bejelentkezésekkel tarkítva adták át az országszerte 30 helyszínre telepített nagyfelbontású videokonferencia rendszert a Magyar Tudományos Akadémiában.

Felzárkózás nagy felbontásban | Az NIIF Intézet közbeszerzés útján összesen 30 db High Definition (HD) H.323/SIP szabvánnyal kompatibilis, IP alapú videokonferencia berendezést szerzett be. A berendezéseket az NIIF infrastruktúra alkalmazóinak körében kiírt pályázat útján helyezte el a konvergencia-régiókban található felsőoktatási intézményekben, kutatóintézetekben és közgyűjteményekben. A kedvezményezett intézmények ily módon térítés nélkül juthattak hozzá a legkorszerűbb eszközökhöz.

Az intézmények munkatársai 1080p HD (full HD) minőségben kommunikálhatnak az NIIF Intézet által üzemeltetett nagysebességű HBONE hálózaton keresztül. Az eszközök a hazai intézmények közötti együttműködés mellett a szabványos működésnek köszönhetően a nemzetközi kapcsolattartásra is használhatóak.

Mintha itt lennének | A bejelentkező intézmények, többnyire egyetemek képviselői már az élesben működő rendszeren mondták el az újdonságoktól remélt lehetőségeket és új terveket. A vidéki intézmények vezetőitől többször is elhangzott: egy Budapesttől messzebb fekvő városból gyakran hosszadalmasabb eljutni a fővárosba, mint több szomszédos ország nagyvárosaiba, ezért az új rendszernek köszönhetően jóval "közelebb kerültek a tűzhöz". Az egyik bejelentkező így fogalmazott: bár több száz kilométernyire ül az átadó helyszínétől, mégis olyan, mintha ő is ott ülne az eseményen.


A közbeszerzési eljárást az amerikai Polycom gyártó termékeivel a KFKI Rendszerintegrációs Zrt. nyerte el. A videokonferencia végpontok Polycom HDX 8000-es típusúak, a szerver Polycom RMX 4000. A KFKI a kiépítés után 3 évig rendszertámogatást is nyújt a 212 milliós összértékű beszerzés működésében.

A beruházás eredményeként a következő intézményekbe és helyszínekre kerültek berendezések:
· MTA ATOMKI (Debrecen)
· MTA Szegedi Biológiai Központ
· Pannon Egyetem (3 helyszín: Veszprém, Keszthely, Nagykanizsa)
· Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár
· Pécsi Tudományegyetem (2 helyszín: Pécs, Szekszárd)
· Eszterházy Károly Főiskola (Eger, 3 helyszín)
· Budapesti Gazdasági Főiskola Salgótarjáni Intézet (2 helyszín)
· Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (2 helyszín)
· Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum
· Dunaújvárosi Főiskola (2 helyszín)
· Miskolci Egyetem (2 helyszín)
· Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (Tatabánya)
· Nyíregyházi Főiskola
· Nyugat-Magyarországi Egyetem (2 helyszín: Sopron, Szombathely)
· Szolnoki Főiskola
· Pázmány Péter Katolikus Egyetem (2 helyszín: Esztergom)
· Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar (Hódmezővásárhely)
· Széchenyi István Egyetem (Győr)

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.