Nagyságrendileg ennyi alkalmazást nem frissítettek az elmúlt két évben a Google és az Apple alkalmazásáruházaiban. A programok update nélkül eltűnhetnek a platformokról.

A mobil analitikával, csalásfelderítéssel foglalkozó Pixalate legújabb elemzése szerint az Apple App Store és a Google Play Store alkalmazásáruházakban megtalálható appok 30 százalékát nem frissítették az elmúlt két év során. Az összesen nagyjából 1,5 millió program sorsa pedig meglehetősen bizonytalanná vált azzal, hogy a piacterek gazdái a közelmúltban jelentős szigorításokat vezettek be saját platformjaikon.

A jelentés szerint több mint 300 ezer olyan alkalmazás is elérhető az online áruházakban, amelyeknél legalább öt éve nem történt semmiféle update. Ebből a szempontból az Apple boltja a súlyosabb "temető": az App Store-ban 184 ezer ilyen app található, míg a Google Play kínálatában "csak" nagyjából 130 ezer.

Érdekes adat, hogy a hat hónapon belül frissített appok számossága (1,3 millió) elmarad a több mint két éve frissített szoftverek tömegétől. Ugyanakkor a népszerű, minimum egymilliós letöltéssel rendelkező alkalmazások fejlesztői jellemzően frissen tartják terméküket. Utóbbiak körében 88 százalékos azoknak a programoknak az aránya, amelyeket az elmúlt hat hónapban legalább egyszer update-eltek.  

A Pixalate riportja alapján a legelhanyagoltabb kategóriának a játékok és az oktatási célú appok tekinthetők, míg a pénzügyi, egészségügyi és vásárlási megoldások jelemmzően nagyobb rendszerességgel kapnak karbantartást a fejlesztőiktől.

Elő a seprűvel!

A fentiek azért különösen fontosak, mert mind az Apple, mind a Google egyértelmű lépéseket tett az elmúlt hetekben a "lejárt szavatosságú" programok kiszűrésére. Ezek a szolgáltatók szerint ugyanis nagyban növelik a felhasználók bizonsági kockázatát.

A Google április elején jelentette be, hogy a 2 évnél régebbi appokat nem fogja megjeleníteni a keresési találatok között, ami praktikusan nem létezővé teszi az ilyen alkalmazásokat. Nem sokra rá az Apple is világossá tette, hogy nála sem maradhatnak a kínálatban az elhanyagolt appok.

Konzumer tech

Miért épp egy PDF-ben ne futna el a Doom?!

A több mint 30 éves ikonikus akciójátékot ezúttal a dokumentumok egységes megjelenítésére kitalált Portable Document Format keretei között élesztették újra.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.