Közel öt évet kellett várni rá. A MacRumors szerint a közeljövőben Luxemburg és Magyarország következik.
Hirdetés
 

Néhány napja a MacRumors írta meg, hogy az Apple két újabb európai országban, Luxemburgban és Magyarországon is bevezeti az Apple Payt. A MacRumors szerint a szolgáltatás akár napokon belül indulhat. Mint a lap írja, az Apple idén fel akarja gyorsítani a szolgáltatás bevezetését Európában, a Közel-Keleten és Ázsiában is. Idén eddig Csehországban, Ausztriában és pár napja Izlandon indították el. Az idén sor kerülhet a hollandiai, portugáliai, szlovákiai, szlovéniai, észtországi, görögországi és romániai bevezetésre is. A luxemburgi indulást a BGL BNP Paribas már megerősítette.

Az OTP lehet az első

A hazai Apple-közösség fóruma, a Szifon.hu úgy értesült, hogy az OTP Bank lehet az első, amelynél elérhetővé teszik a szolgáltatást, de hogy mely más bankok csatlakoznak még, azt egyelőre nem tudni. Elküldtük kérdéseinket az OTP kommunikációs osztályának, a bank azonban nem válaszolt érdemben.

A Szifon cikkéhez érkezett kommentek felhívják a figyelmet, hogy több olyan bank is működik Magyarországon, amely más országokban már nyújtja a szolgáltatást. Közülük a CIB Bank már bejelentette, hogy ügyfelei az év második felétől már fizethetnek az Apple szolgáltatásával is.

A 2014 őszén indított Apple Pay nagyon sokáig csak az USA-ban volt elérhető. Közel egy évet kellett várni, hogy a szolgáltatást elérhetővé tegyék külföldön. Az első lépés az Egyesült Királyság volt 2015 nyarán. Az Apple azt tervezi, hogy idén év végére már több mint 40 országban lesz Apple Pay, melyet eddig 18 európai országban vezettek be.

Piaci hírek

Robotméh enyhítheti az élelmezési krízist

A beporzást végző méhek számának tendenciózus csökkenése súlyos válsággal fenyeget. Egy amerikai kutatócsapat azonban jól halad a gépesített alternatíva fejlesztésével.
 
Valószínűleg soha. A piackutatók szerint a felhő mellett is dinamikusan növekszik a hosting iránti igény.

a melléklet támogatója a vshosting

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.