Közel öt évet kellett várni rá. A MacRumors szerint a közeljövőben Luxemburg és Magyarország következik.

Néhány napja a MacRumors írta meg, hogy az Apple két újabb európai országban, Luxemburgban és Magyarországon is bevezeti az Apple Payt. A MacRumors szerint a szolgáltatás akár napokon belül indulhat. Mint a lap írja, az Apple idén fel akarja gyorsítani a szolgáltatás bevezetését Európában, a Közel-Keleten és Ázsiában is. Idén eddig Csehországban, Ausztriában és pár napja Izlandon indították el. Az idén sor kerülhet a hollandiai, portugáliai, szlovákiai, szlovéniai, észtországi, görögországi és romániai bevezetésre is. A luxemburgi indulást a BGL BNP Paribas már megerősítette.

Az OTP lehet az első

A hazai Apple-közösség fóruma, a Szifon.hu úgy értesült, hogy az OTP Bank lehet az első, amelynél elérhetővé teszik a szolgáltatást, de hogy mely más bankok csatlakoznak még, azt egyelőre nem tudni. Elküldtük kérdéseinket az OTP kommunikációs osztályának, a bank azonban nem válaszolt érdemben.

A Szifon cikkéhez érkezett kommentek felhívják a figyelmet, hogy több olyan bank is működik Magyarországon, amely más országokban már nyújtja a szolgáltatást. Közülük a CIB Bank már bejelentette, hogy ügyfelei az év második felétől már fizethetnek az Apple szolgáltatásával is.

A 2014 őszén indított Apple Pay nagyon sokáig csak az USA-ban volt elérhető. Közel egy évet kellett várni, hogy a szolgáltatást elérhetővé tegyék külföldön. Az első lépés az Egyesült Királyság volt 2015 nyarán. Az Apple azt tervezi, hogy idén év végére már több mint 40 országban lesz Apple Pay, melyet eddig 18 európai országban vezettek be.

Piaci hírek

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.