Szeptember 13-áig lehet jelentkezni a Hello Tomorrow Global Challenge selejtezőire.

Idén is meghirdette a Hello Tomorrow a deep tech startupoknak szóló versenyét, melyre magyar csapatok is jelentkezhetnek szeptember közepéig. A francia kutatók által 2011-ben alapított nemzetközi nonprofit szervezetet célja, hogy összekapcsolja a vállalkozó szellemű innovátorokat az állami döntéshozókkal, inkubátorokkal, nagyvállalatokkal, befektetőkkel.

A Hello Tomorrow az ún. deep tech startupokra koncentrál. Ezek olyan kezdő vállalkozások, amelyek hosszabb tudományos kutatást, mérnöki innovációt igénylő termékeket vagy szolgáltatásokat kívánnak megvalósítani. Éppen ezért jóval komolyabb – és kockázatosabb – a finanszírozásuk, mint a már meglévő technológiák újszerű használatára koncentráló kezdő vállalkozásoké.

Ennek ellenére az utóbbi években egyre nagyobb az érdeklődés a deep techek iránt. A Hello Tomorrow adatai szerint 2015-ben globálisan még mindössze 9,9 milliárd dollár tőkét vonzottak az ilyen típusú startupok. Viszont tavaly a magánbefektetések összértéke már megközelítette 17,9 milliárdot.

Mivel érdemes pályázni?

Az idei versenyen 14 tudományos kategóriát hirdettek meg a szervezők: mesterséges intelligencia, légiipar, kiberbiztonság és kommunikáció, egészségipar és orvosi eszközök, gyógyszerkutatás, energia, környezet, élelmiszer és mezőgazdaság, ipar 4.0, ipari biotechnológia, orvosi biotechnológia, mobilitás, okos városok és űrkutatás.

Ezekben a témákban a csapatok egyaránt pályázhatnak új technológiával, tudományos felfedezéssel, komplex mérnöki folyamattal, emellett a szervezők várják kora szakaszban lévő startupok (legfeljebb seed befektetéssel) jelentkezését, valamint lehet pályázni valamilyen ipari, társadalmi vagy környezetvédelmi probléma megoldását célzó projekttel is.

A jelentkezési határidő szeptember 13. A döntőre jövő tavasszal kerül sor Páizsban. A döntőbe kerülő projekteket két körben választják ki: november 5-én hirdetik ki az elődöntőbe kerülőket. Január 11-én teszik közzé azoknak a pályázatoknak a listáját, melyek rész vehetnek a párizsi döntőn.

Tavaly 4500 pályázó volt, és közülük két magyar vállalkozás, az AerinX és a Turbine.AI is bejutott kategóriájában a hat legjobb startup közé a párizsi fináléban. Az AerinX egy olyan kiterjesztett valóság (augmented reality) rendszert fejleszt, amivel felgyorsítható a repülőgépek külső felületi átvizsgálása, így azok karbantartása precízebbé tehető. A Turbine.AI biotechnológiai cég pedig egy szoftveren dolgozik, ami a sejtek működésének modellezésével gyorsítja a rákbetegségek kezelését segítő gyógyszerek kutatását.

A nonprofit szervezet idén is hasonló számú pályázóra számít. Mint a Hello Tomorrow Hungary vezetője, Csatári István elmondta, világszerte 200 neves egyetemi és inkubátor partnerük bevonásával közel 5000 tudományos projektet szeretnének toborzni a versenyre.

Piaci hírek

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.