Több magántőke-társaság is bejelentkezett a Trend Micróért, értesült a Reuters bennfentes forrásokból. A Bain Capital, az Advent International, az EQT AB és a KKR is látna fantáziát a japán, de a globális tevékenységét Los Angelesből irányító kiberbiztonsági vállalat teljes felvásárlásában és a tőzsdéről történő kivezetésében. A cég jelenlegi piaci értéke 8,5 milliárd dollár körül mozog.
A tárgyalások a múlt héten kezdődtek, és még minden kérdés nyitott, azaz közel sem biztos, hogy a Trend Micro vezetősége és részvényesei vonzónak találják bármelyik ajánlatot, állították a hírügynökség forrásai. A hír azonban így is megmozgatta a cég részvényeit a tokiói tőzsdén, a 9200 jenes szintről pillanatok alatt 10 860 jenre ugrott az árfolyam.
Ha valamelyik érdeklődő célba érne, akkor a Reuters szerint ez lenne az elmúlt időszak legnagyobb ilyen jellegű üzlete.
Tavaly óta napirenden van a kérdés
A cég iránt már a múlt évben is több befektető – köztük magántőke-társaság – érdeklődött. Bár azok a tárgyalások megszakadtak, tavaly augusztusban a menedzsment elkezdte szondázni a piacot, hogy kaphatna-e jobb, vonzóbb ajánlatot. A folyamatba bevontak kereskedelmi bankokat. Lapértesülések szerint akkor a döntést az is motiválhatta, hogy a cég részvényei lejtmenetben voltak.
A Trend Micrót 1988-ban Los Angelesben alapította egy tajvani születésű házaspár, Steve Chang (jelenleg a Trend Micro elnöke) és Jenny Chang, valamint a feleség nővére, Eva Chen (a jelenlegi vezérigazgató). A céget hamarosan átköltöztették Tajpejbe, majd 1992-ben egy felvásárlás következtében Tokióba tették át a székhelyet.
Az alapítás után kereken tíz évvel vezették be a Trend Micrót a tokiói tőzsdére, majd egy évvel később, 1999-ben a Nasdaqra. Mára – részben okos felvásárlások révén – a kibervédelmi piac megkerülhetetlen szereplőjévé vált. Jelentős a fenyegetettség-felderítő szolgáltatása (Threat Intelligence Service), amit az Interpol is használ. 2015-ben sikerült megszereznie a gyártófüggetlen bug bounty programot működtető Zero Day Initiative-ot. Ipari rendszerekhez fejlesztett biztonsági megoldásai pedig kvázi szabványként terjedtek el.
Mint a Reuters megjegyzi, az utóbbi években népszerűek a kibervédelmi cégek a magántőke-társaságok körében. A közelmúlt legnagyobb volumenű üzlete a Darktrace kivásárlása volt tavaly ősszel: a kiberbiztonsági portfólióját évek óta következesen hizlaló Thoma Bravo magántőke-társaság 5,32 milliárd dollárt adott a cégért.
EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!
Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.
2025.03.18. Symbol Budapest
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak