Közbeszerzési bírság az NFÜ-nek
MTI2011.08.09.
Miután a jogorvoslat bejelenése után kötötte meg a szerződést az érvénytelen ajánlatot tett nyertessel az elektronikus aláírás tenderen, 500 ezer forintra bírságolta a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget (NFÜ-t) a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) - a határozat a Közbeszerzések Tanácsa honlapján jelent meg.

Az egyszerű közbeszerzés 300 darab elektronikus aláírás hitelesítésre, 300 darab egyedi logóval ellátott minősített aláírásra és 360 ezer darab minősített időbélyeg szolgáltatásra szólt. A három ajánlattevő a NetLock Kft., a MÁV informatika Kft., valamint a Microsec Kft. volt. Az egyes szolgáltatásokra adott ajánlati árak eléggé szórtak, ezért az ajánlatkérő hiánypótlást kért, majd a NetLock Kft.-t mondta ki nyertesnek, második helyen a Microsec Kft. végzett.
A második helyezett cég szeretett volna betekinteni a nyertes ajánlatba, de annak lényegi részeit - üzleti titokra hivatkozva - nem mutatta meg az NFÜ, és elutasította az előzetes vitarendezést is. Így a Microsec - egy nappal a szerződéskötési moratórium lejárta előtt - a KDB-hez fordult, de az ajánlattevő ennek ellenére megkötötte a szerződést a nyertessel.
Érvénytelen, de nem orvosolható ■ A KDB több jogsértést is megállapított, bár kiemelte, hogy a szerződéskötési moratórium megsértése volt a legsúlyosabb. A nyertes ajánlatból hiányzott egy olyan nyilatkozat, amelyet előír a közbeszerzési törvény. A telefonos ügyfélszolgálatra és az elektronikus levelezés támogatására a nyertes nulla forintot állított be, amit jogszerűen nem lehet elfogadni, ezért az ajánlat érvénytelen.
Miután a jogsértés - a szerződés megkötése miatt - nem orvosolható - az 500 ezer forintos bírságot tartotta megfelelőnek a KDB, amely a gyakorlatában átlagosnak mondható.
Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
LÁSSUNK NEKI!