Ha a munkatársak nem tűnnek a leghatékonyabbnak, mostanában mindenki azonnal a közösségi oldalakat, vagy épp a mobil alkalmazásokat hibáztatja. Pedig arra is figyelmet kellene fordítani, saját vállalati rendszereink bonyolultsága vagy épp gyenge hatásfoka hány percet, vagy akár órát vesz el a kollégák napjaiból.
Egy újabb olyan felmérésből született infografika, amely a kollégák munkaidő alatti hatékonyságával foglalkozik. Ez azonban kissé másfelől közelíti meg a problémát: mielőtt tehát az egyszeri informatikai vezető úgy dönt, hogy letiltja a Facebookot, reggel nyolckor begyűjti az Angry Birdst futtató okostelefonokat és térfigyelő kamerákat szereltet fel a munkaasztalok fölé, gondolkodjon el a cég saját rendszerén. Vajon minden folyamat, alkalmazás és szolgáltatás úgy működik, hogy azok kezelése nem vesz el értékes perceket a munkából?

Sok kicsi agyra megy A VoIP-kommunikációval foglalkozó Fonality kutatásából származó adatok leginkább a kommunikáció mostani gyakorlataiból származó időveszteséget érzékeltetik szemléletesen. A manapság egyre több helyről elérhető egységes kommunikációs megoldások ellenére még mindig sokan kénytelenek elveszni a sokféle csatorna útvesztőjében. "Hol is beszéltem meg azt a találkozót? E-mailben, telefonon, sms-ben vagy egy közösségi oldalon? Milyen módszerrel küldtem át azt a dokumentumot? Csatolmányként, megosztott meghajtón, vagy szimplán felhívtam a kollégát, hol keresgéljen?"

Az ehhez hasonló problémák megoldásával akár évente heteket spórolhatunk meg az elvesztegetésre ítélt időből, és az idő ez esetben valóban pénz. Aztán, ha minden kommunikációs problémát megoldottunk, és még mindig gyengén teljesítenek a kollégák... nos, akkor lehet leszoktatni őket a Facebookról.



Kapcsolódó infografikák:
A munka már mobilon érkezik
Munkába állt az internetgeneráció
Virtuális munkatársak: terjed a távmunka

Ismerni véljük, félünk tőle és kevesen használjuk, mi az?

Ha hinni lehet egy hazai kutatás eredményeinek, akkor a válasz természetesen a mesterséges intelligencia, illetve a szövegalkotásra trenírozott generatív algoritmusok.
 
A világ a "cloud first" stratégiát követi. Nem kérdés, hogy a IT-biztonságnak is azzal kell tartania a tempót, de nem felejtheti, hogy honnan startolt.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.